فوتوالی تایلند فراتر از سطح آسیاست | اتاق خبر
کد خبر: 344154
تاریخ انتشار: 31 اردیبهشت 1395 - 00:33
سرمربی گلستانی تیم ملی فوتوالی ایران ضمن بیان اینکه سطح تیم تایلند فراتر از آسیا است، برگزاری اردوهای خارجی برای تیم ملی را درخواست کرد.

اتاق خبر: جعفر حاجی صفری پس از کسب عنوان نایب قهرمانی تیم ملی فوتوالی در آسیا اظهار کرد: مسابقات با حضور ۱۷ تیم در قالب سه گروه چهارتیمی و یک گروه پنج تیمی در بانکوک تایلند برگزار شد و به گواه افرادی که در سال های گذشته نیز در این مسابقات حضور داشتند از سطح بالاتری برخوردار بود.

حاجی صفری افزود: قرعه تیم الف بسیار دشوار بود و تیم تایلند که باید بپذیریم فراتر از سطح آسیا بازی می کند با تیم الف ما همگروه شده بود.

وی ضمن ابراز رضایت از عملکرد بازیکنان بیان کرد: تیم الف در مقابل تایلند بازی نزدیکی انجام داد و در یکی از ست ها با نتیجه ۱۹ بر ۱۷ شکست خورد که پیش از آن سابقه نداشت تیمی در مقابل قهرمان اینگونه امتیاز بگیرد.

به گفته وی، تایلندی ها به خاطر سازماندهی مناسب و استفاده از مربیان برزیلی یک سر و گردن از تیم های آسیایی بالاتر هستند و فعلاً تیمی قادر به شکست آنها نیست.

سرمربی گلستانی تیم ملی فوتوالی تصریح کرد: شاکله اصلی تیم ملی از گلستان است و تقاضا می کنم استان های دیگر نیز پای کار بیایند تا بازیکنان تیم ملی از نقاط مختلف کشور باشند.

حاجی صفری ادامه داد: لازم می دانم ابتدا از دکتر طیبی (مدیرکل ورزش و جوانان استان) و دمیرچی (رئیس هیئت انجمن های ورزشی استان) تشکر کنم که هرچه خواستیم در اختیار ما قرار دادند.

وی در مورد پاداش احتمالی درنظر گرفته شده گفت: فدراسیون تاکنون پاداشی در نظر نگرفته اما مهم نیست و همین اندازه که توانستیم پرچم کشورمان را به اهتزاز دربیاوریم برای ما کافی است.

وی خاطرنشان کرد: تیم ملی نیاز به تجربه بیشتر دارد و از مسئولان فدراسیون درخواست می کنم دیدارهای تدارکاتی با تیم های خارجی و برگزاری اردوهای خارجی را در دستور کار قرار دهد.

این سرمربی تیم ملی با اشاره به کسب سهمیه حضور در المپیک ریو بیان کرد: فوتوالی یکی از ورزش هایی است که قرار است به بازی های المپیک اضافه شود و به همین خاطر امسال به صورت آزمایشی در ریو حضور خواهد داشت و تیم ملی ایران نیز در آن شرکت می کند.

 تیم ملی فوتوالی کشورمان در سومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا که در شهر بانکوک تایلند برگزار شد با دو تیم الف و ب شرکت کرد که تیم ب ایران متشکل از جمیل کر و عبدالعاطی نظری از گلستان توانست بعد از تیم قدرتمند تایلند به عنوان نایب قهرمانی دست پیدا کند.

ابوذر قربانی و حامد شادان هر دو از گلستان نیز ترکیب تیم الف ایران را تشکیل می دادند و جعفر حاجی صفری مربی گلستانی هدایت تیم ملی را بر عهده داشته است.

تیم ملی ایران در عرصه رقابتهای قهرمانی آسیا که معتبرترین مسابقات فوتوالی در این قاره به شمار می رود، برای نخستین بار در طول تاریخ به عنوان نایب قهرمانی رسید. تیم ملی با این نتیجه جواز حضور در رقابت های فوتوالی که به صورت آزمایشی در المپیک ریو ۲۰۱۶ برگزار خواهد شد را نیز به دست آورد.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید