1067 کلاس درس، ارمغان خیرین مدرسه‌ساز استان سمنان | اتاق خبر
کد خبر: 344525
تاریخ انتشار: 1 خرداد 1395 - 18:47
مدیرکل نوسازی و تجهیزات مدارس استان سمنان با اشاره به برگزاری هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز این استان، گفت: خیرین مدرسه‌ساز استان سمنان تاکنون 1067 کلاس درس ساخته و در اختیار آموزش و پرورش قرار دادند.

اتاق خبر: مدیرکل نوسازی و تجهیزات مدارس استان سمنان با اشاره به برگزاری هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز این استان، گفت: خیرین مدرسه‌ساز استان سمنان تاکنون 1067 کلاس درس ساخته و در اختیار آموزش و پرورش قرار دادند.

 

«ابوالفضل دربانی» در جمع خبرنگاران سمنانی، از برگزاری هجدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان سمنان در ششم خردادماه در هتل گوت سمنان خبر داد و اظهار کرد: تجلیل از خیرین مدرسه‌ساز استان سمنان، اعلام آخرین تعهدات خیرین مدرسه‌ساز استان و اشاعه فرهنگ خیرخواهانه مدرسه‌سازی از مهم‌ترین اهداف و محورهای این جشنواره است.

 

وی از ساخت و تحویل 150 مدرسه توسط خیرین مدرسه‌ساز استان سمنان از سال 78 تاکنون خبر داد و افزود: این مدارس 1067 کلاس درس دارند که با مشارکت سازمان نوسازی مدارس ساخته شدند.

 

مدیرکل نوسازی و تجهیزات مدارس استان سمنان ادامه داد: هم‌چنین خیرین مدرسه‌ساز این استان، در این بازه زمانی علاوه‌بر 150 باب مدرسه، 108 قطعه زمین، 15 باب منزل و 67 فضای آموزشی مرتبط با آموزش و پرورش نظیر کتابخانه، نمازخانه، آزمایشگاه، سالن چندمنظوره، کارگاه و... نیز اهدا کردند.

 

دربانی با بیان این‌که میزان تعهد خیرین مدرسه‌ساز استان در 17 سال گذشته بالغ بر 900 میلیارد ریال بوده است، تصریح کرد: بالغ بر 450 میلیارد ریال این تعهدات محقق شده است و شماری از آن‌ها نیز در دست ساخت هستند.

 

وی با اشاره به برگزاری هفدهمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان در سال گذشته یادآوری کرد: آموزش و پرورشخیرین مدرسه‌ساز استان سمنان در جشنواره پارسال 150 میلیارد ریال بوده که تاکنون بالغ بر 50 میلیارد ریال آن محقق و حدود 40 میلیارد ریال آن نیز در شرف تحقق است.

 

مدیرکل نوسازی و تجهیزات مدارس استان سمنان از ایجاد کمیته تحقق تعهدات در آموزش و پرورش مناطق 11گانه این استان خبر داد و گفت: کارشناسان این کمیته پیگیر تحقق تعهدات خیرین بوده و روند تحقق تعهدات را تسهیل می‌کنند.

 

وی با اشاره به وجود 53 پروژه نیمه‌تمام خیرین مدرسه‌ساز در سه سال گذشته، خاطرنشان کرد: 39 پروژه از این 53 پروژه نیمه‌تمام خیرین مدرسه‌ساز استان که دربرگیرنده 242 کلاس درس هستند با مشارکت نوسازی مداری استان تکمیل و در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته است.

 

دربانی در پاسخ به پرسشی در خصوص وضعیت 14 پروژه باقی‌مانده نیز اظهار کرد: این پروژه‌ها هم‌اکنون در حال تکمیل هستند و تلاش می‌شود تا مهرماه امسال تحویل نهایی شوند.

 

وی از وجود 650 خیر مدرسه‌ساز در این استان خبر داد و گفت: 465 نفر از این خیرین مرد، 85 نفر زن و بقیه خیرین حقیقی مانند بانک‌ها، بنیاد برکت و سازمان‌ها و نهادهایی از این دست هستند.

 

مدیرکل نوسازی و تجهیزات مدارس استان سمنان از برگزاری مجمع خیرین مدرسه ساز این استان در 23 تیرماه امسال خبر داد و افزود: با تشکیل این مجمع، هیئت امنا و هیئت مدیره جدید انجمن خیرین مدرسه‌ساز استان نیز طی انتخاباتی با حضور اعضا انتخاب می‌شوند.

منبع: ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید