اگر مي خواهيد از آلزايمر در امان باشيد! | اتاق خبر
کد خبر: 344818
تاریخ انتشار: 3 خرداد 1395 - 22:05
دارچين حاوي دو ترکيب فوق العاده است که از مغز حفاظت مي کنند.

به گزارش اتاق خبر،در سال 2013، محققان دانشگاه کاليفرنيا از تأثير ادويه اي ساده در حفظ و ارتقاي سلامت مغز پرده برداشتند. اين ادويه چيزي نبود جز ... .

امروزه هنوز روشي مؤثر و مناسب براي مقابله با آلزايمر شناخته نشده است. با اين حال پزشکان و نورولوژيست ها بر ضرورت داشتن تغذيه اي سالم و قبل از هر چيز حفظ فعاليت هاي ذهني مغز تأکيد دارند. در سال 2013، محققان دانشگاه کاليفرنيا از تأثير ادويه اي ساده در حفظ و ارتقاي سلامت مغز پرده برداشتند. اين ادويه چيزي نبود جز دارچين! دارچين تا حد امکان از ابتلا و پيشرفت زوال عقل پيشگيري مي کند. در اين مطلب در خصوص تأثير اين ادويه ي پرخاصيت در پيشگيري از آلزايمر بيشتر صحبت مي کنيم. لطفاً با ما همراه باشيد.

به گفته ي نورولوژيست ها، بيماري آلزايمر در حال پيشرفت و گسترش در بين مردم کل دنياست.
 دارچين چه مي کند؟
به گفته ي نورولوژيست ها، بيماري آلزايمر در حال پيشرفت و گسترش در بين مردم کل دنياست. اين بيماري به يک دليل ساده بروز مي کند و آن هم زندگي طولاني است. در واقع اين بيماري بيشتر در بين افراد 80 سال و بيشتر بروز مي کند. هر چه سن و سال بالا مي رود خطر بروز زوال عقل بيشتر مي شود. با اين حال محققان به بررسي هاي خود ادامه داده، تمام تلاش خود را براي به تأخير انداختن بيماري و بهبود کيفيت زندگي بيماران به کار گرفته اند. نتايج بررسي ها نشان مي دهد که دارچين باعث کاهش تأثير آلزايمر مي شود و بروز آن را به تأخير مي اندازد.

ترکيبات ضدآلزايمر دارچين
دارچين حاوي دو ترکيب فوق العاده است که از مغز حفاظت مي کنند. اين دو ترکيب عبارتند از سيناميک الدهيد و اپي کاتچين که مانع از تجمع پروتئين آسيب رساني مي شوند که باعث بروز آلزايمر مي شود. پروتئين تاو (Tau) که باعث بروز زوال عقل مي شود مشکلاتي در ارتباطات داخلي نورون ها ايجاد مي کند. اين پروتئين ها اتحاد و همکاري برخي از بافت هاي مغزي را دچار مشکل مي کنند. خوشبختانه دارچين به دليل دارا بودن دو ترکيب مهم ذکر شده از بروز اين مشکلات ممانعت مي کند.

نتايج بررسي هاي ديگر نيز نشان مي دهند که اين ادويه علاوه بر پيشگيري از آلزايمر از ابتلا به بيماري قند نيز جلوگيري مي کند. بهتر است بدانيد حدود 20 درصد افرادي که از ديابت نوع 2 رنج مي برند در معرض آلزايمر قرار مي گيرند.

دمنوش دارچين,چاي دارچين

دارچين قند خون را به ميزان 29 درصد کاهش مي دهد

 
دارچين قند خون را به ميزان 29 درصد کاهش مي دهد. براي اين کار کافي است که به مدت 40 روز، روزانه دو مرتبه يک چهارم قاشق چايخوري دارچين مصرف کنيد. با اين حال محققان همچنان در حال انجام بررسي هاي تکميلي هستند. البته نبايد براي پيشگيري از ابتلا به اين بيماري در مصرف اين ادويه نيز دچار افراط شد. کافي است آن را در آشپزخانه داشته باشيد و به طور مرتب و به ميزان معقول به غذاهايتان بزنيد.

بهترين روش هاي مصرف دارچين براي بهره مندي از خواص آن

قهوه با طعم دارچين
نتايج بررسي هاي متعدد نيز نشان داده است که قهوه براي محافظت از سلامت مغز و به ويژه پيشگيري از آلزايمر مفيد است. بنابراين مي توانيد در وعده ي صبحانه يک فنجان قهوه را با کمي دارچين ميل کنيد. مطمئن باشيد طعم فوق العاده ي آن روز خوبي را برايتان رقم مي زند و علاوه بر اين مغزتان را بيش از پيش حفاظت مي کنيد. کافي است مثل هميشه قهوه را دم کنيد و چند گرم يا يک نوک انگشت دارچين روي آن بپاشيد. البته مي توانيد داخل فنجان چايتان نيز کمي پودر دارچين بريزيد و از عطر و طعم چايتان لذت ببريد.

دارچين روي ميوه هاي خام
سيبي را با دقت بشوييد و با پوست خرد کنيد. مقداري پودر دارچين روي آن بپاشيد و ميل کنيد. مي توانيد يک عدد پرتقال را نيز پوست بگيريد و به قطعات کوچکتر تقسيم کنيد. سپس 25 گرم عسل را با 2 گرم پودر دارچين مخلوط کرده و روي آن بريزيد. در اين صورت پرتقالي شيرين و طعم دار ميل خواهيد کرد. علاوه بر اين اگر به ميوه ي پاپايا دسترسي داريد نيز مي توانيد آن را دو نيم کرده و مقداري ماست شيرين به آن بزنيد و کمي پودر دارچين روي آن بپاشيد و ميل کنيد.

 دارچين,خواص دارچين،خاصيت دارچين

 چاي دارچين به هضم غذا، کاهش التهاب هاي بدن و بهبود جريان خون کمک مي کند

چاي با طعم دارچين و عسل
براي تهيه ي چاي دارچيني به يک عدد چوب دارچين معادل 3 گرم، 1 قاشق غذاخوري عسل (25 گرم) و 1 ليوان آب (200 ميلي ليتر) نياز داريد. کافي است اول آب را داغ کرده و زماني که به جوش آمد چوب دارچين را با عسل به آن بيفزاييد. اجازه دهيد به مدت 20 دقيقه بجوشد و زير شعله را خاموش کنيد و بگذاريد براي دقايقي بماند. مي توانيد روزانه دو مرتبه از اين چاي خوشمزه ميل کنيد. چاي دارچين به هضم غذا، کاهش التهاب هاي بدن و بهبود جريان خون کمک زيادي مي کند.

براي بهبود حافظه و پيشگيري از آلزايمر، سالم زندگي کنيد
حرف حساب اين است که در روزگار ما دارويي براي مقابله با بروز آلزايمر و همچنين درمان آن وجود ندارد. البته فقط آلزايمر نيست و در روزگاري که ما زندگي مي کنيم خيلي از بيماري ها درماني ندارد. تنها راهي که مي توان از آلزايمر و بسياري از بيماري هاي ديگر پيشگيري کرد داشتن سبک زندگي سالم است. براي بهبود حافظه و پيشگيري از آلزايمر، سالم زندگي کنيد و هر روز با انجام بازي هاي فکري، قدرت درکتان را بالا ببريد. از مواد غذايي سالم غافل نشويد و از هر موقعيتي براي مصرف دارچين استفاده کنيد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید