«تقریبا هیچ» حاصل طراحی دقیق آمریکاست | اتاق خبر
کد خبر: 344896
تاریخ انتشار: 3 خرداد 1395 - 16:20
تیتر یک کیهان
روزنامه کیهان در شماره دوشنبه سوم خرداد در توضیح تیتر یک با اشاره به سخنان پیشین ولی الله سیف رئیس بانک مرکزی درباره اینکه ایران از رفع تحریم‌ها «تقریباً هیچ» چیز به دست نیاورده است...

اتاق خبر - روزنامه کیهان در شماره دوشنبه سوم خرداد در توضیح تیتر یک با اشاره به سخنان پیشین ولی الله سیف رئیس بانک مرکزی درباره اینکه ایران از رفع تحریم‌ها «تقریباً هیچ» چیز به دست نیاورده است، به نقل از اندیشکده بروکینگز نوشت: افزایش شکایت‌های تهران نشان‌دهنده این است که توافق امضا شده در جولای 2015 دقیقا همان کاری را می‌کند که هدف طرف آمریکایی بوده است و این ما را خوشحال می‌کند.

این رونامه با درج عنوان عملیات بزرگ آزادسازی فلوجه از 4 محور آغاز شد، آورد: نیروهای مسلح عراق متشکل از بسیج مردمی، ارتش و عشایر، عملیات آزادسازی شهر «فلوجه» در استان «الانبار» را از چهار محور آغاز کردند. عصر دیروز عملیات آزادسازی فلوجه از چهار محور آغاز شد؛ اولین واحدی که نتوانست وارد شهر فلوجه شود، در محور شرقی بود و پیشقراولان توانستند در این محور چند ساختمان دولتی را از لوث تروریست‌های «داعش» پاکسازی بکنند. پیش از این ارتش عراق از شهروندان فلوجه خواسته بود از فلوجه خارج شوند و یا حتی‌الامکان، از مراکز تجمع عناصر داعش فاصله بگیرند. علاوه بر هزاران نیروی بسیج مردمی و عشایر، حدود 20 هزار نیروی ارتش هم در این عملیات بزرگ که از چهار محور آغاز شده، حضور دارند. روزنامه کیهان با انتشار عنوان 180 هزار شغل پایین‌دستی پتروشیمی در دولت یازدهم از بین رفت، نوشت: اتحادیه سراسری تامین صنایع پایین‌دستی پتروشیمی در نامه‌ای به معاون اجرایی رئیس‌جمهور نوشت: بخشنامه وزارت صنعت 180 هزار شغل را در صنایع پایین‌دستی پتروشیمی در 2 سال اخیر از بین برد و 13 هزار میلیارد تومان به این صنعت ضرر زد. به گزارش فارس، اتحادیه سراسری تامین صنایع پایین‌دستی پتروشیمی، پس از تصمیمات متعدد وزارت صنعت، معدن و تجارت که منجر به کاهش تولید داخلی در صنایع پایین‌دستی پتروشیمی شد، نامه‌ای خطاب به شریعتمداری معاون اجرایی رئیس‌جمهور نوشته و خواستار ابطال بخشنامه معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره نحوه قیمت‌گذاری و عرضه محصولات پتروشیمی به عنوان مواد اولیه در بورس کالا شده است.
افسران اطلاعاتی آمریکا و فرانسه در حومه حلب به دام حزب‌الله افتادند، دیگر عنوان این روزنامه است، در این مطلب می خوانیم: پایگاه اینترنتی نسیم گزارش داده، رزمندگان حزب‌الله لبنان طی یک عملیات پیچیده، توانستند به اتاق عملیات مشترک دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا، عربستان و فرانسه در شرق حلب نفوذ کنند و یک سرکرده یک گروه تروریستی وابسته به عربستان و همچنین چند افسر اطلاعاتی فرانسه و آمریکا را به اسارت بگیرند. براساس این گزارش، سازمان «سیا» از احتمال انتقال این اسیران به لبنان خبر داده است. نسیم این خبر را به نقل از پایگاه خبری «تیار» لبنان گزارش کرده است. رزمندگان حزب‌الله لبنان فروردین سال 1393 نیز طی عملیات مشابهی، به عمق منطقه «قلمون» که در اشغال تروریست‌ها بود، نفوذ کرده و پنج سرکرده تروریست‌ها را به هلاکت رسانده بودند.
روزنامه کیهان با انتخاب عنوان امیر پوردستان:‌ برای مقابله با شیطان بزرگ آماده می‌شویم، آورد: فرمانده نیروی زمینی ارتش در حاشیه اولین روز از رزمایش این نیرو در منطقه عمومی کاشان و اصفهان ضمن تأکید بر آمادگی کامل نیروهای مسلح به خصوص نزاجا برای مقابله با هرگونه تهدید احتمالی، گفت: نیروی زمینی ارتش برای انجام مأموریت، محدود به مرزها نمی‌ماند و ما طی هفته‌ای اخیر شاهد بودیم که نیروهای نوهد ارتش در کنار نیروی قدس سپاه مأموریت مستشاری خود را در سوریه به خوبی انجام دادند. فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه ما منتظر فرمان رهبر انقلاب برای آزادی قدس هستیم، تاکید کرد: داعش و النصره دشمن‌های کوچکی هستند. ما دشمن اصلی را آمریکا و اسرائیل می‌دانیم و خود را برای مقابله با شیطان بزرگ آماده می‌کنیم.
این روزنامه در ستون یادداشت روز عنوان «که تو در برون چه کردی...؟» را منتشر کرد و بخش خبر ویژه را به عنوان «اعلام پیشاپیش شکست اصلاح‌طلبان /کرباسچی: نباید وارد وزن‌کشی در مجلس شویم» اختصاص داد.
روزنامه کیهان با تبریک سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر، عنوان «حماسه ایثار در قاب شهادت» را منتشر کرد.
«سرگذشت یک قدیس قلابی» دیگر عنوان صفحه نخست روزنامه کیهان است.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید