انعکاس 10 نگرانی مردم به رئیس دولت | اتاق خبر
کد خبر: 344923
تاریخ انتشار: 3 خرداد 1395 - 18:21
تیتر یک رسالت
روزنامه رسالت در شماره دوشنبه سوم خرداد در تیتر یک به سخنان آیت الله مکارم شیرازی مرجع تقلید در دیدار حسن روحانی رییس جمهوری اشاره کرد و از قول وی نوشت: مردم در نامه ها و ملاقات ‌های خود با ما نگرانی هایی دارند که من میل دارم 10 مورد آن را برای جنابعالی م

اتاق خبر - این روزنامه با انتشار عنوان تصویب بودجه نظامی آمریکا با چاشنی ایران ستیزی، آورد: مجلس نمایندگان آمریکا با 277 رأی موافق در برابر 147 رأی مخالف پیش ‌نویس اخیر «قانون اختیارات دفاعی ملی» که حاوی چند ماده الحاقی ضد ایران است را به تصویب رساندند. «قانون اختیارات دفاع ملی» یا لایحه بودجه دفاعی آمریکا لایحه ‌ای لازم‌ التصویب است که به تعیین سیاست ‌ها و برنامه‌ های وزارت دفاع آمریکا می‌ پردازد. قانونگذاران آمریکایی معمولاً این لایحه را ابزاری مناسب جهت معرفی طرح‌ های ضد ایرانی و تحریم‌ علیه این کشور می ‌بینند.
روزنامه رسالت با انتخاب عنوان عید نیمه شعبان، عید نگاه به آینده است، می نویسد: در آستانه فرا رسیدن 15 شعبان المعظم سالروز میلاد حضرت بقیة الله‌ الاعظم (ارواحنا فداه) پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR بیانات رهبر انقلاب اسلامی در تاریخ 1394.3.12 درباره عید ولادت حضرت امام زمان(عج) را برای اولین بار منتشر کرد. ایشان فرمودند: اعیاد موالید ائمّه و موالید نبی اکرم و عید مبعث پیغمبر و بقیّه‌ اعیادی که ما داریم، یک فرق اساسی و جوهری با این عید دارد؛ در آن اعیاد، همه‌ نگاه به گذشته است؛ در این عید، همه‌ نگاه به آینده است. در اعیاد موالید ائمه یا عید بعثت، از حادثه ‌ای که در گذشته اتفاق افتاده است و البته اثرات آن مثل رودخانه‌ فیّاضی جریان در تاریخ دارد، تجلیل می ‌کنیم؛ از گذشته تجلیل می‌ کنیم؛ به گذشته متوجه می ‌شویم، اگرچه آن گذشته در زندگی کنونی ما و در آینده‌ ما هم اثر دارد؛ اما در این عید، همه‌ نگاه به آینده است؛ یعنی چه نگاه به آینده است؟ یعنی دو چیز را این نگاه با خود دارد: یکی امید، یکی تلاش.
این روزنامه با اشاره به عنوان دولت با اقتدار مصوبه اخذ غرامت از آمریکا را پیگیری کند، نوشت: آیت ‌الله محمد امامی کاشانی در خطبه های نماز جمعه تهران گفت؛ ضمن تقدیر از مجلس برای تصویب طرحی درباره گرفتن غرامت از دولت آمریکا برای صدمه ‌های مادی و معنوی که به کشورمان و اتباع ایرانی وارد کرده است، گفت: ان‌شاءالله دولت با اقتدار آن ‌طور که می ‌تواند این قانون را اجرا کند. امامی کاشانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره به راه انداختن ایران ستیزی و اسلام‌ ستیزی از سوی دشمنان تصریح کرد: البته ان ‌شاء الله همه سروصداها به‌زودی خاموش خواهد شد ولی در عین حال ملت‌ های مسلمان باید اتحاد و وحدت کلمه داشته باشند.
رفتار دوگانه آمریکا درباره برجام محل نگرانی‌ است، عنوان دیگر روزنامه رسالت محسوب می شود، در این مطلب می خوانیم: علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت؛ با وجود حسن نیت جمهوری اسلامی برای اجرای برجام و همچنین تلاش موثر برخی کشورهای طرف توافق برای سرعت دادن به اجرای این برنامه، رفتار دوگانه و سراسر ابهام آمریکا همچنان محل نگرانی جدی است. وی با اشاره به دیدگاه ‌های مشترک ایران و نیوزیلند در موضوعاتی چون خلع سلاح هسته‌ای، مبارزه با مواد مخدر و تغییرات آب و هوایی اظهار داشت: فرصت های مناسبی برای توسعه همکاری های مشترک در زمینه های تجاری، سیاسی و اقتصادی وجود دارد که فعال سازی آن ارتقای سطح روابط دوجانبه را به دنبال دارد.
این روزنامه همچنین در صفحه نخست عنوان های «عسکر اولادی: دولت هیئت های فروشنده کالا را راه ندهد»، «سیف: طرف مقابل خود را به اجرای برجام متعهد نمی داند»، «ظریف: منتظر اقدام عملی آمریکا در تعهد برجام هستیم»، و «نامه سناتورها به جک لو: مانع دسترسی ایران به نظام مالی آمریکا شوید» را منتشر کرد.
ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید