هیچ‌گاه قائل به قطع رابطه با دنیا نیستیم | اتاق خبر
کد خبر: 345226
تاریخ انتشار: 4 خرداد 1395 - 12:48
اطلاعات به نقل از مقام معظم رهبری:
ما هیچگاه قائل به قطع رابطه با دنیا و حصار کشیدن به دور خود نیستیم بلکه می‌گوییم ارتباطات سیاسی و مبادلات اقتصادی داشته باشید، اما هویت و شخصیت اصلی خود را از یاد نبرید.

اتاق خبر - این روزنامه با اشاره به عنوان دیدار نخست وزیر هند و رئیس جمهوری افغانستان با رهبر معظم انقلاب، آورد: حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر دیروز در دیدار آقای «نارندرا دامورداس مودی» نخست‌وزیر هند، با اشاره به سابقه بسیار طولانی و تاریخی ارتباطات فرهنگی، اقتصادی و مردمی میان ایران و هند، زمینه‌های همکاری دو کشور را بسیار گسترده دانستند و گفتند: جمهوری اسلامی ایران از گسترش روابط با هند که یکی از اقتصادهای نوظهور و رو به پیشرفت در دنیا است، استقبال می‌کند و در اجرای توافقهای دوجانبه کاملاً جدی است و تحت تأثیر هیچ سیاستی قرار نمی‌گیرد. آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر دیروز در دیدار آقای «محمد اشرف غنی» رئیس‌جمهور افغانستان، با اشاره به مشترکات اعتقادی، فرهنگی و تاریخی فراوان میان مردم ایران و افغانستان و مرزهای مشترک دو کشور تأکید کردند: جمهوری اسلامی ایران همواره اهتمام جدی به مصالح و امنیت افغانستان داشته و دارد و پیشرفت این کشور در همه زمینه‌ها را، پیشرفت خود می‌داند.
امضای12سند همکاری ایران و هند با حضور روحانی و مودی، از دیگر عنوان های روزنامه اطلاعات است، در تشریح این خبر می خوانیم: ایران و هند برای تحکیم و تعمیق مناسبات خود، 12 سند و موافقتنامه همکاری در حوزه‌های اقتصادی، تجاری، حمل و نقل، توسعه بنادر، فرهنگی، علمی ‌و دانشگاهی امضا کردند. اسناد و موافقتنامه‌های توسعه همکاری میان تهران و دهلی‌نو دیروز در حضور حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری ایران و «نارندرا دامورداس مودی»نخست وزیر هند‌، توسط مسئولان و مقامات عالیرتبه دو کشور به امضاء رسید.
این روزنامه با انتخاب عنوان آغاز عملیات آزادسازی فلوجه، داعش از زمین و آسمان هدف قرار گرفت، می نویسد: نخست وزیر عراق رسما آغاز عملیات آزادسازی فلوجه را از اشغال داعش با مشارکت نیروهای داوطلب مردمی اعلام کرد. حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در صفحه رسمی خود در فیس بوک اعلام کرد زنگ آزادسازی فلوجه زده و لحظه پیروزی قطعی نزدیک شده است و داعش راهی جز فرار ندارد.حیدر العبادی در سخنرانی در اولین ساعات آغاز این عملیات اعلام کرد پرچم عراق بر فراز فلوجه برافراشته خواهد شد و پرچم‌های سیاه که این شهر را پر کرده‌اند دریده خواهند شد و ما عزم تحقق پیروزی واقعی را کرده‌ایم و تمامی عراقی‌ها برای دستیابی به این پیروزی متحد هستند.
روزنامه اطلاعات با درج عنوان سردار سلیمانی: اگر ایستادگی‌ ایران نبود، داعش در سراسر سوریه حاکم می شد، نوشت: سردار قاسم سلیمانی در همایش «حوزه انقلابی، بیم‌ها و امیدها» در سالن اجتماعات مدرسه علمیه دارالشفاء قم با اشاره به موقعیت مهم سوریه در منطقه گفت: اگر جمهوری اسلامی به ایستادگی نظام سوریه کمک نمی‌کرد، امروز حکومت داعش در سرتاسر این کشور حاکم بود. ‏ فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: امروز آمریکا مجبور به عقب نشینی از تمام اهداف خود شده و به رغم تمام فشارهای خود، سنی، شیعه و کرد عراق، دوستدار ایران هستند و به این دوستی افتخار می‌کنند.
این روزنامه همچنین در صفحه نخست به بررسی عنوان های «دستور دکتر جهانگیری برای ساماندهی پرداخت حقوق مدیران دولتی» و «145 کشته در انفجارهای تروریستی «دوشنبه خونین» سوریه» پرداخت.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید