«روحانی» در سیبل تذکرات | اتاق خبر
کد خبر: 345709
تاریخ انتشار: 5 خرداد 1395 - 19:46
روزان:
روزنامه روزان در شماره چهارشنبه پنجم خرداد به جلسه پایانی مجلس نهم پرداخت و نوشت: در جلسه وداع نمایندگان خانه ملت با پارلمان نهم گزارشی مطرح شد که براساس این گزارش حسن روحانی رئیس دولت مخاطب بیشترین تذکرات کتبی نمایندگان بوده است

اتاق خبر - این روزنامه تیتر نخست را به عنوان مهره سوخته یا برگ برنده اختصاص داد و نوشت: مجلس نهم به پایان رسید و همزمان با آن افتتاحیه مجلس خبرگان رهبری در شرایطی برگزار شد که هر دو اتفاق یک فصل مشترک داشته باشد و آن احمدی‌نژاد است. رئیس دولت دهم طی دو سال گذشته در تلاش بوده به شکلی خود را در صدر اخبار کشور حفظ کند و در این راستا از هیچ تلاشی حتی به قیمت تخریب نزدیکان خودش دریغ نکرده است. حضور او در افتتاحیه مجلس خبرگان رهبری به عنوان میهمان ویژه آن قدر خبرساز بود که ارزش خبری آن کمتر از تکیه آیت‌الله جنتی بر کرسی ریاست نداشته باشد. از طرف دیگر نیز پایان مجلس نهم و کنار رفتن برخی نمایندگان نزدیک به دولت دهم این فرضیه را ایجاد می‌کند که از همین حالا تقویت پایگاه‌های اجتماعی دولت دهم علیه آرای عمومی دولت روحانی در فاصله یک ساله تا انتخابات 96 کلید زده شده است.
روزنامه روزان با انتخاب عنوان صدرنشینی آخرین منتخب پایتخت، می نویسد: مراسم افتتاحیه مجلس خبرگان پنجم روز گذشته با انتخاب هیات رئیسه این مجلس برگزار شد. انتخاب آیت‌الله جنتی،به عنوان رئیس مجلس خبرگان پنجم از اتفاقات جالب این جلسه بود. او که دبیری شورای نگهبان را نیز برعهده دارد روز گذشته موفق شد با 51 رای، کرسی ریاست را از آن خود کند. آیت‌الله جنتی در انتخابات 7 اسفند 94 از حوزه انتخابیه تهران به عنوان نفر شانزدهم جواز ورود به خبرگان رهبری را اخذ کرد. این رئیس 88 ساله یکی از مسن‌ترین مسئولان نظام به شمار می‌رود؛ که در نهایت در رقابت با آیات شاهرودی و امینی با 51 رای از مجموع 88 عضو این مجلس رقابت را به نفع خود پایان داد.
مسئولیت مجلس خبرگان حراست دقیق از هویت اسلامی و انقلابی نظام است، عنوان دیگر این روزنامه است؛ در این مطلب می خوانیم: پیام مقام معظم رهبری به مناسبت آغاز پنجمین دوره خبرگان رهبری در مراسم افتتاحیه این مجلس و پس از استقرار هیات رئیسه سنی در جایگاه قرائت شد. متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی که از سوی حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری قرائت شد، به شرح زیر است: اهمیت این مجلس عظیم‌الشأن، ناشی از عظمت مسئولیتی است که بر دوش منتخب آن نهاده شده است. این مسئولیت در یک جمله: حراست دقیق و همه‌جانبه از هویت اسلامی و انقلابی نظام حاکم بر کشور و هدایت دستگاه‌های درهم‌تنیده این نظام به سمت هدفهای والا و عالیقدر آن است. ادای این مسئولیت سنگین نیازمند صلاحیتهائی است که در قانون اساسی به آن اشاره شده است.
روزنامه روزان با اشاره به عنوان محرم در نقشی غیر از بازیکن! نوشت: . 4 سال قبل و بعد از قهرمانی سپاهان کرانچار، نویدکیا روی خط نود آمد و از مشکلات تیم حرف زد. از اینکه چقدر زحمت کشیده تا بعد از رفتن رحمتی و خسرو، بقیه بازیکنان حاضر شوند با ارقام کمتر در این تیم بمانند و کنار هم قهرمان شوند. آن روز هیچکس، از محرم نپرسید چرا در مدیریت باشگاه دخالت می‌کند. محرم جور مدیران ناتوان باشگاهش را کشیده بود. آنهایی که سر جای‌شان نبودند و برای حفظ بازیکنان به جای کاریزمای مدیریت، سراغ کاریزمای کاپیتان رفتند. محرم قبل از اینکه لباس بازی را با کت و شلوار مدیریت عوض کند، مدیر شد و پای میز مذاکره نشست. کارهایی کرد که برای آنها ساخته نشده بود. محرم مدیر، محرم مربی، محرم بازیکن، محرم بزرگتر. محرم عوض شد. آنقدر در نقش‌های جدید فرو رفت که خودش را فراموش کرد. محرم دیروز قهرمان بود و امروز، روی صندلی متهم می‌نشیند. فقط ای کاش قبل از اینکه منتظر عذرخواهی آنها باشیم، خودمان عذرخواهی اول را بکنیم. بخاطر بلایی که سرشان آوردیم.
این روزنامه همچنین در صفحه نخست عنوان های «حسین کاشفی: اصولگرایان با احمدی‌ نژاد هم شکست خواهند خورد»، «امیدهای تازه برای زنده بودن چهار دیپلمات»، «شعیب بهمن کارشناس حوزه بین‌الملل: «نگاه به شرق» رویکرد سیاست خارجی است»، «شایان افکاری کارگردان پرفورمنس دیوار برلین: نمایشم مسئله ‌ای جهانی را مطرح می ‌کند» و ««پناهگاه سگ ‌ها» در آتش سوخت» را انتشار داد و در ستون یادداشت عنوان های «رئیس خبرگان در این مجلس دارای محدودیت است» به قلم هاشم هاشم زاده هریسی و «بعید نیست اصولگرایان باز هم از احمدی‌نژاد حمایت کنند» نوشته علی تاجرنیا را برجسته کرد.
ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید