جامعه ناامن، اقتصاد، سیاست و فرهنگ سالم نخواهد داشت | اتاق خبر
کد خبر: 347065
تاریخ انتشار: 10 خرداد 1395 - 15:25
اطلاعات به نقل از سید حسن خمینی:
سید حسن خمینی در دیدار وزیر اطلاعات و مدیران حراست دستگاه‌ها در حرم مطهر امام با بیان این که جامعه ای که امنیت نداشته باشد و ناامنی بر آن حاکم باشد اقتصاد، فرهنگ و سیاست سالمی ‌بر آن حکمفرما نیست، تأکید کرد: جز در سایه روابط امن جامعه در هیچ حوزه ای تعالی

اتاق خبر - این روزنامه با اشاره به عنوان دادستان کل کشور: نباید امنیت مردم را نادیده بگیریم، آورد: دادستان کل کشور در حاشیه گردهمایی روسای پلیس آگاهی استان‌های سراسر کشور با حضور در جمع خبرنگاران درباره سیاست‌های دادستانی کل کشور در زمان ریاستش بر این سازمان یادآور شد: وظیفه ما این است چیزی را که تحت عنوان مسئولیت، تکلیف و یا اختیار بر عهده دادستانی کل گذاشته شده است، در حد توان و با توجه به عده و عده که در اختیار داریم انجام دهیم. حجت الاسلام والمسلمین محمد جعفر منتظری افزود: آیین دادرسی کیفری جدید محدودیت‌هایی را برای پلیس به وجود آورده و همین موضوع باعث شده است گاهی پلیس در ایفای وظایفش دچار مشکل شود. در واقع ما به دنبال این هستیم تا مشکلات را شناسایی کنیم و اگر هم نیاز به اصلاح قانون باشد آن را انجام دهیم؛ چرا که امنیت مردم بسیار حائز اهمیت است و نمی‌شود مساله امنیت مردم و جامعه را نادیده گرفت.
علی لاریجانی رئیس موقت مجلس دهم شد، از دیگر عنوان های روزنامه اطلاعات است، در تشریح این خبر می خوانیم: علی لاریجانی با کسب 173 رای از مجموع 281 رأی رئیس موقت مجلس شد و محمدرضا عارف دیگر کاندیدای ریاست مجلس 103 رای به‌دست آورد. حمیدرضا حاجی‌ بابایی منتخب همدان، محمد دهقان منتخب طرقبه، علی مطهری منتخب تهران و مسعود پزشکیان منتخب مردم تبریز برای انتخابات نواب رئیسی مجلس اعلام آمادگی کردند که مسعود پزشکیان با 154رای و محمد دهقانی با 136 رای از مجموع 279 آرای ماخوذه به عنوان نایب رئیسان موقت مجلس دهم برگزیده شدند. در این رای گیری مطهری 132 رای و حاجی بابایی 122 رای را کسب کردند.
این روزنامه با انتخاب عنوان دولت سعودی با حج ایرانیان مخالفت کرد، می نویسد: سازمان حج و زیارت در بیانیه‌ای دلایل منتفی شدن حج تمتع 95 را تشریح کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حج وزیارت،متن بیانیه به این شرح است: عربستان سعودی علی‌رغم تبلیغات سوء رسانه‌های خود، تحت تأثیر فضای سیاسی بین دو کشور، حج را به مسائل سیاسی گره زده و برهمین مبنا متن تفاهم‌نامه متداول و هر ساله را تغییر داده است. لذا این دولت سعودی است که ضمن بهره برداری سیاسی از حجّ و حرمین شریفین، با حقّ مسلم مردم شریف ایران برای انجام مناسک حجّ مخالفت به عمل آورده و صدّ عَن‌سَبیلِ‌‌اللّه نموده است.
روزنامه اطلاعات با درج عنوان همایش بین‌المللی اسلام سیاسی امام خمینی(ره) و جهان معاصر برگزار می شود، نوشت: رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با بیان این که امروز جامعه جهانی نیازمند شفاف سازی اندیشه سیاسی امام راحل است، تاکید کرد: با بهره گیری و آگاهی از این اندیشه می توان شاهد فاصله گرفتن از اندیشه‌های تکفیری و رادیکالیسم در جهان بود. سید رضا صالحی امیری در نشست خبری همایش بین‌المللی اسلام سیاسی امام خمینی(ره) و جهان معاصر افزود: امروز شاهدیم در سراسر دنیا خشونت، ترور، تحجر و رادیکالیسم به نام اسلام تبلیغ می‌شود که این خیانتی بزرگ به بشریت است. از این رو مهم ترین نیاز امروز باز تعریف و بازشناخت اندیشه سیاسی امام‌(ره) در افکار جهانیان است. مطالعه و شناخت تطبیقی گفتمان سیاسی اندیشه امام‌(ره) و گفتمان‌های موجود در جهان اسلام و تاثیر قرائت اسلام بر پایه اندیشه امام بر تحولات منطقه از اهداف این همایش است. در این همایش که روز چهارشنبه در تالار همایش‌های کتابخانه ملی برگزار می‌شود؛ 250 نفر از عراق، چین، پاکستان، ترکیه، کنیا، بلغارستان و تونس و بیش از 100 نفر از رهبران اقلیت‌های دینی همچنین چندصد نفر از اندیشمندان، نخبگان و فرهیختگان ایرانی شرکت خواهند کرد.
این روزنامه همچنین در صفحه نخست به بررسی عنوان های «نظامیان عراقی به دروازه‌های «فلوجه» رسیدند» و «حزب‌الله یک بار دیگر با اقتدار راه نفوذ داعش به لبنان را سد کرد» پرداخت.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید