همکاری منشور انرژی با ایران | اتاق خبر
کد خبر: 347132
تاریخ انتشار: 10 خرداد 1395 - 19:17
منشور انرژی آماده همکاری با ایران است تا بتوان مسائل کلیدی و مهم در حوزه انرژی را حل کرد و تکنولوژی‌های جدیدی را با همکاری ایران به وجود آورد.

اتاق خبر: اربان راسناک، دبیر کل منشور انرژی امروز در یازدهمین همایش بین‌المللی انرژی با بیان این که کشورهای خاورمیانه باید در جهت تغییرات اساسی بازار انرژی حرکت و از انرژی‌ تجدید‌پذیر استفاده کنند، گفت: منشور انرژی تاکنون همکاری نزدیکی با ایران در تشکیل همایش‌ها دارد و در این همایش از کشورهای منطقه می‌خواهیم که در مورد تغییرات اساسی بازار انرژی اقدام کنند.

وی با اشاره به اهمیت استفاده از انرژی‌های تجدید‌پذیر اظهار کرد: ایران باید متغیر‌های انرژی و موافقت‌نامه‌های قبلی و همچنین توسعه زیرساخت‌ها را رعایت کنند و این مساله باید هدف اصلی ایران قرار بگیرد.

دبیر کل منشور انرژی در خصوص لزوم سرمایه‌گذاری در زمینه‌ی انرژی‌های پاک گفت: لازم است 5.5 میلیارد دلار تا سال 2020 سرمایه‌گذاری در زمینه‌ی انرژی‌های پاک صورت بگیرد و این سرمایه‌گذاری باید حتی دو برابر این عدد باشد.

راسناک با بیان این‌که میزان سرمایه‌گذاری تا سال 2030 باید به 900 میلیارد دلار برسد، بیان کرد: 37.5 میلیارد دلار باید در این منطقه باشد و ایران لازم است که براساس منشور انرژی اقدامات خوبی را انجام دهد.

وی با بیان این که روابط انرژی این کمیته و بازار جهانی انرژی باید همبسته‌تر شود، اظهار کرد: ایران باید در منشور انرژی فعال باشد و ما به ظرفیت‌های این همکاری در منطقه بسیار امیدوار هستیم.

گفتنی است؛ یازدهمین همایش بین‌المللی انرژی امروز با حضور وزیر نیرو و متخصصان بخش انرژی کشور در پژوهشگاه نیرو آغاز به کار کرد و متخصصان و کارشناسان داخلی و 20 کشور دنیا از جمله آمریکا، آلمان، بلژیک، هند، امارات، یونان، فنلاند و غیره در این همایش دو روزه به بیان نظرات خود می‌پردازند.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید