دوم ماه رمضان: روز کمک به مادرها | اتاق خبر
کد خبر: 349642
تاریخ انتشار: 20 خرداد 1395 - 07:04
در هر روز از ماه مبارک رمضان برای شما یک پیشنهاد متفاوت داریم تا به سادگی و بدون زحمت و صرف هزینه کارهای خیر و خداپسندانه انجام بدهید.

به گزارش اتاق خبر، سلام. صبحتون بخیر و طاعات و عباداتتون قبول. ما تصمیم گرفتیم تا در ماه رمضان یه تقویم معنوی درست کنیم و هر روز با هم یه کار خوب انجام بدیم. همیشه برای انجام کار خیر و پسندیده لازم نیست تا پول خرج کنیم یا کلی به خودمون زحمت بدیم. خیلی از وقت‌ها توجه به مسائل کوچک هم میتونه کلی اثربخش باشه و یک‌جا برامون ثواب اخروی و دنیوی داشته باشه. در ماه میهمانی خدا با ما همراه باشین.

روز دوم: امروز روز کمک کردن به مادره. کمک کردن همیشه و همه‌جا خوبه، مثلن وقتی که تو اتوبوس صندلی‌مون رو به یک سالمند میدیم یا یک نابینا رو از خیابون رد می‌کنیم، اما خیلی وقت‌ها از مهم‌ترین فرد زندگیمون غافل میشیم و نمی‌بینیم که برای آرامش و راحتی ما چقدر زحمت می‌کشه. پس بیاین امروز فقط نیم ساعت از وقتمون رو به مادرها اختصاص بدیم و تو کارهای خونه کمکشون کنیم. دیگه خودتون بهتر میدونین که با مرتب کردن و جارو کردن خونه مادرتون بیشتر خوشحال میشه یا آشپزی و خرید مایحتاج از تره بار و مغازه و ... پس دست به کار بشین و دل مامان‌ها رو به دست بیارین.
 
پیامبر اکرم(ص)فرمود: آنکه پدر و مادرش را خشنود کند، خدا را خشنود کرده و کسی که پدر و مادر خود را به خشم آورد، خدا را به خشم آورده است. (کنز العمال، ج 16، ص 470)
 
باشگاه خبرنگاران جوان
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید