شناسنامه دار شدن مددجویان بهزیستی | اتاق خبر
کد خبر: 350754
تاریخ انتشار: 24 خرداد 1395 - 07:23
مدیرکل بهزیستی استان تهران از برگزاری جشنواره شبهای مهربانی در شیرخوارگاه آمنه درطول ماه رمضان خبر داد و گفت: ۱۷۰ هزار مددجوی بهزیستی تهران به زودی شناسنامه دار می شوند.

به گزارش اتاق خبر، احمد دلبری در نشست خبری روز یکشنبه افزود: جشنواره شب‌های مهربانی در ماه مبارک رمضان با شعار هر ایرانی یک همیار بهزیستی در شیرخوارگاه آمنه بررگزارمی شود که امیدواریم با برپایی این جشنواره در راستای حل مشکلات ۱۷۰ هزار مددجوی استان موثر باشیم.

وی از فعال سازی کانون داوطلبان در ماه مبارک رمضان خبرداد و گفت: یک غرفه نیز به کانون داوطلبان اختصاص داده شده و مردم می‌توانند با مراجعه فرم‌های مربوط را پر کنند و علاوه بر آن کانال‌های تلگرامی و وب‌سایت بهزیستی استان تهران نیز آماده دریافت اطلاعات داوطلبان است.

وی از شکل‌گیری کانون قرآن و عترت با کمک ۳۰ مقام‌آور استانی و کشوری در حوزه قرآن خبر داد و اظهار داشت: همچنین نشست‌های تخصصی نیز هرشب در طول ماه مبارک رمضان در شیرخوارگاه آمنه با موضوعاتی مانند اعتیاد، فرزندپروری کودکان و ... برگزارمی شود .

 مدیرکل بهزیستی استان تهران از تدوین شناسنامه هویتی برای مددجویان استان خبر داد و گفت: به دنبال این هستیم که برای ۱۷۰ هزار مددجوی بهزیستی در استان تهران شناسنامه هویتی تهیه کنیم.

به گفته وی، درحال حاضر کودکان ما در شیرخوارگاه‌ها و همچنین تعدادی از معلولان  شناسنامه‌دار شده اند که البته با توجه به تعداد مددجویان اینکار زمان نیاز دارد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته هر ماه ۸۶ سالمند به بهزیستی ارجاع داده شدند، گفت: ۷۶ درصد ۱۰۲۸ سالمند ورودی از سوی خانواده ها آورده شدند و ۲۴ درصد نیز مجهول الهویه بودند.

دلبری تاکید کرد: سال گذشته ۸۵۰ نفر از طرف قوه قضاییه به ما معرفی شدند و در مجموع سال گذشته ۳۱ مجهول‌الهویه در هر ماه به ما ارجاع داده شدند که ۵۵ درصد آنان بدسرپرست بودند.

مدیرکل بهزیستی استان تهران با اشاره به اینکه ۵۵۶ کودک در سال گذشته به چهار شیرخوارگاه استان آورده شدند، افزود: در هر ماه ۵۵ نوزاد به ما تحویل داده شده است که از این تعداد ۳۱ درصد به علت اعتیاد والدین، ۲۴ درصد به علت زندانی بودن والدین، ۶ درصد به علت متارکه والدین، ۳ درصد به علت کودک‌آزاری، ۹ درصد به دلیل عدم توانایی والدین به شیرخوارگاه‌ها تحویل داده شدند.

دلبری با اشاره به اینکه از این تعداد ۲۵ درصد کودکان  رها شده بودند، گفت: در مجموع ۴۸ درصد کودکان از طریق اورژانس اجتماعی، ۷ درصد توسط شهرداری‌ها و ۲۰ درصد نیز از سوی بیمارستان‌ها به ما تحویل داده شدند.

وی با اشاره به اینکه مسکن یکی از نیازهای اصلی مددجویان مسکن است،گفت: ۱۶ هزار و ۳۰۰ مددجوی ما نیازمند مسکن هستند و هفت هزار و ۳۰۰ نفر نیازمند دریافت خدمات درمانی، سه هزار و ۴۵۰ نفر نیازمند دریافت جهیزیه، چهار هزار و ۶۲۵ نیازمند تسهیلات آموزشی و ۲۴ هزار و ۶۰۰ نفر نیازمند اشتغال و دو هزار و ۵۰۰ نفر نیازمند بودجه برای مناسب سازی فضای زندگی هستند.

مدیرکل بهزیستی استان تهران از توزیع سبد کالا میان مددجویان به زودی خبر داد و گفت: براساس اعلام وزیر رفاه قرار است سبد کالا به زودی توزیع شود اما ما نیز منتظر ننشستیم و به شهرستان‌ها اعلام کردیم با کمک خیرین، سبدهای کالا تهیه و زودتر در اختیار خانواده‌های نیازمند قرار گیرد.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید