ممنوعیت انتشار نشریات و آثار غیر ضروری توسط ارگان‌های دولتی | اتاق خبر
کد خبر: 350958
تاریخ انتشار: 24 خرداد 1395 - 22:02
یک مقام مسئول در خزانه داری کل کشور اعلام کرد: براساس آئین نامه داخلی کمیسیون انتشارات دولتی، از صرف بودجه و اعتبارات دولتی برای انتشار نشریات و دیگر آثار غیر ضرور، جلوگیری می‌شود.

اتاق خبر: علی فعال قیومی افزود: این ممنوعیت بر پایه آئین نامه داخلی کمیسیون انتشارات دولتی اعمال خواهد شد که ۱۲ اردیبهشت ماه سال‌جاری، در ۱۳ ماده و ۶ تبصره به تایید وزرای امور اقتصادی و دارایی و فرهنگ و ارشاد اسلامی رسید.

مدیرکل هماهنگی و تلفیق حساب‌ها و روش های حسابداری معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور گفت: آئین نامه مذکور با هدف توانمند سازی بخش خصوصی، استفاده حداکثری از ظرفیت انتشار الکترونیک و اعمال نظارت اثربخش به منظور صرفه جویی اقتصادی و جلوگیری از صرف بودجه و اعتبارات دولتی در انتشار آثار غیرضرور؛ از سوی معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور و معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تدوین شده است.

فعال قیومی از جمله دیگر کارکردهای آئین نامه یاد شده را ضابطه مند کردن روند تصمیم گیری در خصوص تقاضای وزارتخانه ها، موسسات و شرکت‌های دولتی مبنی بر صدور مجوز انتشار نشریات، کتب، پوستر، بروشور و ... عنوان کرد.

به گفته وی، این آئین نامه با عنایت به ماده واحده قانون «ممنوعیت وزارتخانه ها، موسسات و شرکت های دولتی از چاپ و انتشار نشریات غیر ضرور» مصوب ۲۹ مهر ماه سال ۱۳۶۵ شمسی توسط مجلس شورای اسلامی و آئین نامه اجرایی آن، مصوب جلسه مورخ ۲۳ دی ماه سال ۱۳۶۶ هیات وزیران، سیاست های کلی «اقتصاد مقاومتی» ابلاغی مقام معظم رهبری مبنی بر «صرفه جویی در هزینه های عمومی کشور با تاکید بر تحول اساسی در ساختارها، منطقی سازی اندازه دولت و حذف دستگاه های موازی و غیر ضرور و هزینه های زاید» و همچنین سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی در خصوص «واگذاری امور به بخش خصوصی» ابلاغ خواهد شد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید