جلسات هفتگی «اتاق‌فکر» ضددولت | اتاق خبر
کد خبر: 351582
تاریخ انتشار: 26 خرداد 1395 - 16:38
ایران به نقل از محمدباقر نوبخت:
«هر هفته شنبه‌ها اتاق فکری علیه دولت تشکیل و تصمیم‌ می‌گیرند روی چه موضوعی تا آخر هفته برای سوء‌استفاده تمرکز کنند.» این مطلب بخشی از سخنان سخنگوی دولت است که روزنامه ایران در شماره چهارشنبه 26 خرداد در تشریح تیتر نخست به آن پرداخت.

اتاق خبر - این روزنامه با بررسی عنوان طراحی دشمن، از بین بردن توانمندی‌های جمهوری اسلامی است، آورد: حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر دیروز در دیدار سران سه قوه، مسئولان و کارگزاران نظام، مدیران ارشد دستگاههای مختلف و عناصر فعال سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، افزایش توانمندیهای اساسی را موجب مصونیت و اقتدار ملت و کشور خواندند و افزودند: طراحی و نقشه دشمن، از بین بردن توانمندی‌های جمهوری اسلامی و اگر نتواند، جلوگیری از رشد این توانمندی هاست. ایشان با تأکید بر اینکه تنها راه مقابله با طراحی دشمن، استفاده صحیح و مناسب از ظرفیت‌ها و افزایش روزافزون قدرت و اقتدار کشور است، به بیان توانمندیهای اصلی و اساسی کشور پرداختند.
روزنامه ایران با انتخاب عنوان رایزنی مؤثر ایران و اروپا برای حل مشکلات «برجام»، می نویسد: رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نشست مشترک خبری با وزیران خارجه ایران و نروژ به دستاوردهای توافق هسته‌ای اشاره کرد و گفت: «تمام تحریم‌های مرتبط هسته‌ای ایران همزمان با روز اجرای توافق هسته‌ای در 16 ژانویه لغو شده است و بویژه تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه این کشور به طور کامل رفع شده است. محمدجواد ظریف که به همراه معاونان خود برای دیدار با مقامات نروژ و شرکت در اسلو فروم راهی این شهر شده است، از فرصت دیدار مقامات بلندپایه اتحادیه اروپا برای گفت‌وگو درباره برجام و رفع مشکلات اجرایی آن استفاده کرد و در ملاقاتی که با فدریکا موگرینی در حاشیه نشست اسلو داشت، درباره موضوع سوریه و تحولات منطقه هم به گفت‌وگو نشست.
ایران با «بوئینگ» به توافق رسید، دیگر عنوان این روزنامه به شمار می رود، در تشریح این مطلب می خوانیم: وزیر راه و شهرسازی با اعلام توافق میان ایران و بوئینگ گفت: در روزهای آینده جزئیات توافق با این شرکت اعلام می‌شود.
عباس آخوندی افزود: دست تمام واسطه‌ها و دلال‌ها را قطع کردیم. جالب است بدانید که توافقی که پیش از وزارت من برای خرید 6 فروند هواپیما صورت گرفته بود، با رقم مورد توافق اخیر برای خرید همان تعداد هواپیما 5 تا ۷ میلیون دلار تفاوت دارد.
روزنامه ایران با انتخاب عنوان «ستایش» رئیس مجلس از حساسیت دولت به حقوق‌های نامتعارف، آورد: رئیس مجلس شورای اسلامی، حساسیت دولت در رسیدگی به موضوع پرداخت حقوق‌های بالا را ستود و گفت: دیوان محاسبات نیز پیگیر این موضوع است، باید مکانیسم هایی برای جلوگیری از پرداخت حقوق‌های نامتعارف وجود داشته باشد. علی لاریجانی در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی پس از گزارش وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در مجلس نهم گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی تهیه شد که در این گزارش به حقوق‌های غیر متعارف اشاره شده بود، اما به چه دلیل این موضوع باز هم تکرار می‌شود.
«گنج گمشده هویت در شهرهای ایران»، «گرفتن پول نقد از والدین در مدارس؛ ممنوع»، «نخستین آکادمی موسیقی برای آموزش«کودکان کار» نوازنده»، «گفت و گو با پورحیدری: مشکلات مالی مانع اصلی«استقلال»»، «چنارهای خیابان ولیعصر؛ قطع درخت 90 ساله، کاشت نهال 2 ساله» از دیگر عنوان های صفحه نخست این روزنامه است.
ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید