نایب رییس فدراسیون بوکس: می توانستیم نفرات بیشتری در المپیک داشته باشیم اما نگذاشتند! | اتاق خبر
کد خبر: 356177
تاریخ انتشار: 12 تیر 1395 - 00:05
پس از لغو سفر ونزوئلا
سفر بوکسورها به ونزوئلا آخرین میدان کسب سهمیه المپیک لغو شد تا بوکس ایران تنها یک نماینده در المپیک ریو داشته باشد، نایب رییس فدراسیون بوکس معتقد است ایران می توانست نمایندگان بیشتری در المپیک داشته باشد اما نگذاشتند!

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، روح الله حسینی در پاسخ به این سوال که با لغو سفر ونزوئلا تعداد سهمیه های بوکس ایران در المپیک چه می شود؟ اظهار کرد: متاسفانه با این شرایطی که رقم خورد بوکس ایران تنها یک نماینده در المپیک خواهد داشت و آن احسان روزبهانی است. وی این سهمیه را از طریق موفقیت در بوکس حرفه ای گرفته است.

وی افزود: برای سفر ونزوئلا می‌خواستیم سه نماینده (سجاد محمدپور، سجاد محرابی و امین قاسمی پور) را می خواستیم اعزام کنیم که نشد روادید بگیریم. باید دو ویزای فرودگاهی برای آلمان و فرانسه گرفته می شد تا بوکسورها بعد از خروج از ایران به آلمان و فرانسه می رفتند و ساعاتی را در فرودگاه این دو کشور می ماندند و از آنجا راهی ونزوئلا می شدند.

نایب رییس فدراسیون بوکس با تاکید بر اینکه اگر بوکسورهای ایران به ونزوئلا می رفتند شانس خوبی برای کسب سهمیه المپیک داشتند گفت: قرار بود در آن رقابتها 12 بوکسور در هر وزن شرکت کنند که سه نفر اول سهمیه المپیک می گرفتند. می‌توانستیم نمایندگان بیشتری درالمپیک داشته باشیم اما گویا مسئولان جهانی و مسابقات هم نمی‌خواستند ما در این مسابقات شرکت کنیم!

وی ادامه داد: معمولا برای شرکت در این رقابتها فدراسیون جهانی بلیت و دعوتنامه را از یک ماه قبل برای کشورهایی که نماینده داشتند ارسال می‌کرد اما برای این مسابقات که اصلا بلیت نفرستاد و دعوتنامه ها را هم در آخرین دقایق ارسال کرد که زمان زیادی برای بقیه کارها نداشتیم.

حسینی گفت: مسئولان وزارت خارجه زحمات زیادی برای این سفر کشیدند اما شاید اگر نامه نگاری و تماس های بیشتری از سوی آنها صورت می گرفت این مشکلات حل می شد و می توانستیم به ونزوئلا برویم.

وی با ابراز تاسف از لغو این سفر و همچنین عدم موفقیت تیم ملی در کسب سهمیه المپیک ریو، گفت: حیف شد که مجبور هستیم تنها با یک بوکسور در المپیک شرکت کنیم. خیلی دوست داشتیم که نمایندگان بیشتری داشته باشیم اما مانند المپیک آتن که محمدعاشری نماینده ما بود، در المپیک ریو هم احسان روزبهانی تنها نماینده ایران خواهد بود.

نایب رییس فدراسیون بوکس در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون می توانست جلوی لغو سفر ونزوئلا را بگیرد؟ گفت:فدراسیون هر کاری که می توانست برای رفتن به این سفر را انجام داد اما بقیه کارها در دست ما نبود. کارها به گونه ای پیش رفت که بوکس ایران فقط یک نماینده در المپیک داشته باشد.

حسینی در پاسخ به این سوال که اکنون برنامه های فدراسیون برای حضور موفق تر در المپیک چیست؟ ادامه داد: فعلا که سفر تازه لغو شده و باید دلایل لغو سفر و نتایج تیم ملی در باکو را آسیب شناسی کنیم و بعداز آن بلافاصله فکری برای المپیک خواهیم کرد. احسان روزبهانی زیر نظر اکبراحدی تمرین می کند و باید برنامه ریزیها را اجرایی کنیم.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید