برده داری جنسی؛ چهره تاریک توریسم ترکیه | اتاق خبر
کد خبر: 356300
تاریخ انتشار: 19 تیر 1395 - 09:29
ملیس آلپان
چندی پیش تعدادی از دانشگاه های معتبر ترکیه تحقیقاتی در خصوص سوءاستفاده جنسی از کودکان در صنعت توریسم ترکیه ارائه کردند و اطلاعاتی در این خصوص در اختیار خبرنگاران قرار دادند.

اتاق خبر- گروه ترجمه: چندی پیش تعدادی از دانشگاه های معتبر ترکیه تحقیقاتی در خصوص سوءاستفاده جنسی از کودکان در صنعت توریسم ترکیه ارائه کردند و اطلاعاتی در این خصوص در اختیار خبرنگاران قرار دادند.

طبق این تحقیقات ترکیه در زمره ی کشورهایی قرار دارد که بیشترین سوءاستفاده از کودکان را در این صنعت می کند.

به عنوان مثال؛ از میان تورهایی که آژانس های مسافرتی ترکیه به کشور مالدیو مدیریت شده خبرهایی حاکی از سوءاستفاده از کودکان در هتل ها وجود دارد البته مالدیو تنها کشوری نیست؛ این خبر در خصوص بلاروس و روسیه نیز صدق می کند. سال ها است که برگزار کنندگان تور در این کشورها چنین خدماتی ارائه می کنند اما این اواخر توانسته اند این سبک تور را به کشوری همچون کامبوج نیز صادر کنند.

در سال ۲۰۱۱ یک گردشگر ترک در کشور آفریقای جنوبی به دلیل آزار جنسی کودکان دستگیر شد و پس از دستگیری با بررسی سوابق این فرد مشخص شد که در سال ۲۰۰۹ نیز به دلیل سوء استفاده از دختران زیر ۱۵ سال به دادگاه کشیده شده است. این فرد عکس های خود و دختران را در فیسبوک منتشر می کرد و ماجراجویی های خود با این کودکان را در صفحه شخصی خود به اشتراک می گذاشت.

این تحقیق در خصوص این وجه صنعت گردشگری ترکیه اطلاعات قابل توجهی در اختیار ما می گذارد و این نتیجه تحقیقات در داخل کشور ترکیه است:

بسیاری از دختران نوجوان در فصل تابستان به شهرهای ساحلی می گریزند و در این هنگام است که به دست تورگردان های شیاد می افتند. در شهر استانبول نیز از این کودکان در سالن های ماساژ استفاده می شود. شهر ساحلی آنتالیا نیز در زمره شهرهایی قرار دارد که بیشترین تعداد کوکان ربوده شده در آن کشف شده اند. این فعالیت غیرقانونی در صنعت گردشگری ترکیه تبدیل به صنعت دیگری و چه بسا پرسودتر از خود گردشگری شده است و مبارزه با آن به راحتی نیست.

در این میان تعداد دختران ربود شده از پسران بیشتر و میانگین سنی آن ها ۱۵ سال است؛ این دختران معمولا از خانواده های سنتی شرق کشور ربوده شده اند البته در این میان نباید از یاد برد که چندی پیش تعداد زیادی دختر خردسال اوکراینی در یک کشتی تفریحی یافته شدند. هرساله طی مراسمی در کشتی های تفریحی این دختران برای فروش به نمایش گذاشته می شوند. بسیاری از دختران نوجوان ساکن اروپای شرقی نیز با وعده هایی مانند فعالیت در صنعت مد اغفال شده و به ترکیه کشانده می شوند. این دختران بیشتر ساکن کشورهایی مانند روسیه، اوکراین و بلاروس هستند.

در پایان لازم به یادآوری است که این تخلف ها تنها از سوی آژانس های مسافرتی صورت نمی گیرد بلکه دیگر به یکی از خدمات رایج هتل ها و مسافرخانه ای این کشور مبدل شده است.

برگردان به فارسی: زهره احدی/ منبع: روزنامه حریت

94104ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید