توضیح وزارت خارجه ترکیه در باره احتمال استفاده از پایگاه هوایی اینجرلیک توسط روسیه | اتاق خبر
کد خبر: 357264
تاریخ انتشار: 16 تیر 1395 - 03:26
مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه گزارش های برخی رسانه ها را درباره امکان موافقت این کشور با روسیه برای استفاده از پایگاه هوایی اینجرلیک توسط هواپیماهای روسی را تکذیب کرد.

اتاق خبر - مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه گزارش های برخی رسانه ها را درباره امکان موافقت این کشور با روسیه برای استفاده از پایگاه هوایی اینجرلیک توسط هواپیماهای روسی را تکذیب کرد.

به نقل از خبرگزاری 'تاس'، چاووش اوغلو با تاکید بر آمادگی ترکیه برای همکاری با کشورهای دیگر از جمله روسیه در زمینه مقابله با داعش گفت که درباره امکان استفاده از این پایگاه توسط روسیه صحبتی نکرده است.
وی گفت: 'رسانه ها سخنان مرا اشتباه منعکس کردند'.
پیش از این در گزارش‌ها اعلام شده بود وزیر خارجه ترکیه در مصاحبه ‌ای با اشاره به استفاده کشورهایی مانند آمریکا، آلمان، بریتانیا و قطر از پایگاه اینجرلیک گفته بود: 'چرا با روسیه نیز این چنین همکاری نداشته باشیم؟ ترکیه برای چنین همکاری آماده است'.
سرلشگر یفگنی بوژینسکی، رئیس سابق اداره قراردادی وزارت دفاع روسیه نیز در این مورد اظهار کرد: 'استفاده از پایگاه اینجرلیک توسط روسیه غیر ممکن است زیرا که کنترل این پایگاه عملا در دست آمریکایی ها است، نه ترک ها'.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید