تأکید آیت الله هاشمی رفسنجانی بر اهمیت همکاری دولت و مجلس برای حل مشکلات کشور | اتاق خبر
کد خبر: 359374
تاریخ انتشار: 25 تیر 1395 - 22:37
آیت الله هاشمی رفسنجانی با تأکید بر اهمیت همکاری های دولت و مجلس برای حل مسایل و مشکلات کشور، گفت: مردم از نمایندگان و دولتی که به آنها رأی داده اند، انتظار دارند که به دور از فضاسازی های سیاسی، برای توسعه و پیشرفت کشور برنامه ریزی و اجرا کنند.

به گزارش اتاق خبر از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل روابط عمومی و تبلیغات مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله هاشمی رفسنجانی در سفر به استان کرمان دیشب در دیدار نمایندگان مردم شهرهای مختلف این استان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به سوابق رفتاری و گفتاری خویش با امام راحل و بعد از ایشان با مقام معظم رهبری، گفت: در زمان امام(ره) با اینکه ارادتی قلبی به ایشان داشتم، وقتی در مسائل سیاسی اختلاف نظر پیدا می کردیم، نظراتم را می گفتم و به امام عرض می کردم که در این قضیه از شما پیروی می کنم.
وی افزود: همچنین در دوران رهبری آیت الله خامنه ای علاوه بر سوابق طولانی دوستی، همکاری و همدلی، گاهی که اختلاف نظر پیدا می شود، به ایشان هم عرض کردم نظرم این است، اما شما رهبر جامعه هستید و من باید از شما پیروی کنم و برای مسایل اختلافی نیز حجت شرعی دارم.
آیت الله هاشمی رفسنجانی، با یادآوری برخی از اتفاقات تاریخی در زمان حیات امام راحل، گفت: نامه هایی که به خط من و سران انقلاب است، در اسناد تاریخی موجود است.
وی با تشریح سوابق آشنایی خویش با آیت الله خامنه ای، گفت: مطمئن باشید الان هم در ایران کسی نزدیک تر از من به رهبر معظم انقلاب نیست.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در ادامه سخنانشان با اشاره به بازدیدی که عصر دیروز از تونل طرح انتقال آب به کرمان و همچنین جلسه ای که در محل پروژه با مسئولین امور آب و کشاورزی استان داشت، گفت: براساس پیش بینی های علمی و شواهد موجود، آب یکی از مشکلات جدی آینده جهان و مخصوصاً برای جغرافیای ایران با باران کم و اقلیمی نسبتاً خشک است که باید برای حل این مشکل آینده نگری کرد.

منبع: ایرنا

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید