ایجاد بیش از ۱۴۰۰ شغل برای تولید خودروی برقی از سوی پورشه | اتاق خبر
کد خبر: 361932
تاریخ انتشار: 7 مرداد 1395 - 09:22
پورشه در راستای تلاش شرکت مادرش فولکس واگن برای گسترش عرضه خودروهای پاک و خدمات دیجیتالی، شمار مشاغل برای نخستین مدل تمام برقی را از هدف قبلی خود بیش از نیمی افزایش می‌دهد.

به گزارش اتاق خبر  به نقل از ایسنا، پورشه که دومین برند پولساز در فولکس واگن است، قصد دارد برای طراحی، ساخت و فروش مدل برقی Mission E که رقیب “مدل اس” تسلا محسوب می‌شود و قرار است در پایگاه زوفنهاسن در سال ۲۰۱۹ تولید شود، حداقل ۱۴۰۰ شغل ایجاد کند.

همچنین حدود ۳۵۰ کارشناس دیجیتالی هم در یک واحد ویژه طراحی‌های مفهومی و شناسایی عرصه‌های تجاری جدید از سوی پورشه استخدام خواهند شد. این برند خودروی اسپورت حدود یک میلیارد یورو (۱.۱ میلیارد دلار) بر روی یک مدل بدون آلایندگی هزینه خواهد کرد.

اگرچه پورشه هر سال بیش از ۱۴۰ هزار تقاضای شغلی جذب می‌کند و در رتبه‌های برتر کارفرمایان مختلف قرار دارد اما برای جذب مغزها در برابر خودروسازان رقیب، تامین کنندگان و شرکتهای فناوری اطلاعات با مشکل روبروست.

آندریاس هافنر، مدیر منابع انسانی پورشه گفت: من دشواری مبارزه برای جذب نبوغ را انکار نمی کنم اما این برند برنامه‌هایی برای گسترش این واحد دیجیتالی به سیلیکون والی و چین دارد.

پورشه اعلام کرد ۱۴۰۰ شغل شامل ۹۰۰ کارگر بخش تولید، ۳۰۰ کارمند اداری و ۲۰۰ مهندس است. همچنین قصد دارد شمار کارآموزان را به ۲۲۰ نفر افزایش دهد.

بر اساس گزارش رویترز، اهداف تولید Mission E مشخص نشده‌اند اما پورشه باید حداقل ۱۰ هزار مدل در سال فروش داشته باشد تا سودآور باشد.

پورشه ترجیح می‌دهد از فناوری باطری شرکت بوش آلمان استفاده کند و مونتاژ نهایی سیستم باتری را انجام دهد.

ماتیاس مولر، مدیرعامل گروه خودروسازی فولکس واگن اظهار کرده این شرکت به دنبال شروع تولید باتری است.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید