آغاز موج جدید تظاهرات ضد دولتی در چاد | اتاق خبر
کد خبر: 363352
تاریخ انتشار: 16 مرداد 1395 - 16:17
حزب مخالف چاد موسوم به جبهه دگرگونی و تغییر ( فوناک) در بیانیه ای و درآستانه مراسم آغاز به کار رسمی «ادریس دبی» رئیس جمهوری این کشور درروز دوشنبه، فراخوان تظاهرات سراسری داد.

به گزارش اتاق خبر، ' شین هوآ'، حزب مخالف چاد موسوم به جبهه دگرگونی و تغییر ( فوناک) از مردم چاد خواسته است تا با حضور در خیابان ها ٬به تظاهرات مسالمت آمیز خود علیه دولت ادامه دهند.
بر اساس این گزارش و بنا بر اعلام رسمی « فوناک» روز مراسم آغاز به کار رسمی «ادریس دبی» رئیس جمهوری این کشور در روز دوشنبه «روز مرگ» توصیف شده و از تمامی مردم این کشور خواسته شده است در این روز دست به اعتصاب سراسری زنند.
بر اساس این گزارش، قرارهست مراسم آغاز به کار رسمی «ادریس دبی» رئیس جمهوری این کشور در روز دوشنبه 18 مرداد ماه با حضور شماری از نمایندگان کشورهای خارجی در این کشور، برگزار شود.
دبی با کسب 60 درصد آرای مردم چاد در انتخابات ٬موفق به پیروزی بر 'صالح کبزابو' رهبر مخالفان شد که تنها 12 درصد آرای انتخابات را از آن خود کرد.
پیشتر ناظران اتحادیه آفریقا روند برگزاری انتخابات چاد را آزاد و سالم اعلام کردند.
دبی در دسامبر سال 1990 میلادی از طریق کودتای نظامی علیه 'حسین حبری' دیکتاتور پیشین چاد، قدرت را در دست گرفت و با هدف حفظ قدرت و با ایجاد تغییراتی در قانون اساسی این کشور، در انتخابات ریاست جمهوری سال های 1996، 2001، 2006 و 2011 به پیروزی رسید.
چاد که کشوری نفت خیز در مرکز قاره آفریقا است ٬در عملیات ضد تروریستی علیه بوکوحرام نقشی محوری ایفا می کند.
با تشدید حملات تروریستی بوکوحرام، دولت چاد در منطقه دریاچه چاد که بخش هایی از آن در نیجریه، کامرون و نیجر قرار دارد، وضعیت فوق العاده اعلام کرد.

منبع: ایرنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید