روزبهانی: فدراسیون‌نشین‌ها دلیل ناکامی بوکس هستند | اتاق خبر
کد خبر: 366770
تاریخ انتشار: 2 شهریور 1395 - 06:27
پاسخ روزبهانی به مسئولان؛
مربی و بوکسور المپیکی ایران پاسخ انتقادات مسئولان فدراسیون بوکس را دادند و گفتند همه این‌ها ساخته ذهن برخی افراد است که مشاوره‌های غلط به ناطق نوری می‌دهند و خود همین فدراسیون‌نشین‌ها دلیل اصلی ناکامی بوکس ایران به شمار می‌روند.

احسان روزبهانی

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، بوکس ایران تنها یک سهمیه در المپیک 2016 ریو داشت و آن هم احسان روزبهانی در وزن 81 کیلوگرم بود که او در همان مبارزه اول مقابل نماینده المپیک شکست خورد و حذف شد. بعد از این ناکامی مسئولان فدراسیون بوکس در نشستی خبری به انتقاد شدید از احسان روزبهانی، وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک پرداخته و اعلام کردند که این ناکامی قبل از اعزام روزبهانی به المپیک کاملا نمایان بود.

امروز احسان روزبهانی بوکسور و اکبر احدی مربی تیم ملی ایران در بازی‌های المپیک ریو در نشست خبری پاسخ این انتقادات تند را دادند و گفتند برخی مشاوره‌های نادرست به رییس فدراسیون و همچنین برخی کوته‌نظری‌ها باعث شد بوکس ایران در المپیک نتواند عملکرد مطلوبی داشته باشد.

در ابتدای این نشست احسان روزبهانی گفت: نمی‌خواهم فدراسیون بوکس را بکوبم بلکه آمده‌ام تا پاسخ انتقاداتی که نسبت به من شده را بگویم. متاسفانه بعد از نتیجه نگرفتن در المپیک همه چیز به یک باره برگشت و کسانی که تا دیروز دوستم بودند دشمنم شدند و شروع به زدنم کردند.

بوکسور المپیکی ایران در پاسخ به این سوال که مسئولان فدراسیون اعلام کردند 400 میلیون تومان برای آماده سازی تو هزینه کرده‌اند آیا این را قبول داری؟ گفت: با قطعیت می‌گویم که فدراسیون بوکس برایم هزینه‌ای انجام نداد، نه هزینه‌ای برای آماده سازی و اعزام به تورنمنت انجام داد و نه هزینه‌ای بابت اسکانم در هتل آکادمی. تمام هزینه‌های آماده سازی‌ام را خودم انجام دادم و هزینه‌های اسکانم را هم کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش پرداختند. هزینه چند ماه اقامتم در هتل آکادمی را هم خودم پرداخت کردم چرا که دیگر از ماشین خوابی خسته شده بودم.

روزبهانی گفت: اسفند 93 سهمیه المپیک گرفتم و بعد از آن برای اینکه می‌خواستم با آمادگی کامل به المپیک بروم تمریناتم را فشرده شروع کردم و به دلیل نبود اتاق در هتل آکادمی و اینکه نمی‌توانستم هر روز در مسیر خانه و مجموعه انقلاب باشم مجبور بودم در ماشینم بخوابم.

بوکسور ایران در المپیک ریو گفت: دبیر فدراسیون شاهد است که هزینه چند ماه اقامتم در هتل را از جیب پرداختم و بعد از آن نامه فدراسیون و هماهنگی‌ها با کمیته ملی المپیک انجام شد. مسئولان فدراسیون ابتدا خوابگاه نصرت را برایم در نظر گرفته بودند که دیدم خوابگاهی در شان یک ورزشکار المپیکی نیست و به همین خاطر گفتم یک مکان دیگر را هماهنگ کنند.

وی در مورد هزینه‌های خورد و خوراکش در هتل آکادمی و اینکه مسئولان فدراسیون گفتند دوستان روزبهانی هم از این غذاها استفاده می‌کردند، گفت: این حرف‌ها جای تعجب دارد چرا که من فقط یک وعده ناهار را در هتل می‌ماندم و به دلیل حفظ شرایط وزنی‌ام حتمی شام نمی‌خوردم. آیا مسئولان فدراسیون این همه حرف را فقط برای یک وعده غذا می‌زنند؟ ضمن اینکه من با یک رستوران قرارداد بسته بودم و آنها غذایم را می آوردند. ای کاش رییس فدراسیون یک بار به هتل آکادمی می‌آمد و می‌دید که دوستانش چطور غذاها را می‌برند.

روزبهانی در پاسخ به این سوال که مسئولان فدراسیون گفته‌اند او از تیم ملی اخراج شده، گفت: من دو سال پیش که سهمیه المپیک را گرفتم دیگر عضو تیم ملی نبودم پس اخراجم از تیم ملی معنی ندارد. مشخص نیست که این اطلاعات نادرست را چه کسی به رییس فدراسیون می‌هد. متاسفانه همین دشمنان به ظاهر دوست گفته بودند که روزبهانی سهمیه المپیک را به صورت شانسی گرفته است اما آیا آنها ابروی شکافته، بینی و استخوان شکسته مرا ندیده‌اند که این حرف‌ها را می‌زنند.

مسئولان فدراسیون بوکس اعلام کرده بودند که روزبهانی ساعت 10 شب در رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها تردد داشت و با این شرایط مشخص بود در المپیک نتیجه نمی‌گیرد که روزبهانی در این باره گفت: من در مورد زندگی شخصی افراد چیزی نگفته‌ام و اجازه هم نمی‌دهم کسی در مورد زندگی شخصی‌ام صحبت کند. با تمام احترامی که برای ناطق نوری قائل هستم باید بگویم که زندگی شخصی‌ام به هیچ کس ربطی ندارد. ضمن آنکه این دوستان چرا تمرینات طاقت‌فرسای من را نمی‌گویند.

وی در پاسخ به این سوال که چرا این مشکلات را به مسئولان فدراسیون نگفتید تا همه چیز برای موفقیت در المپیک هموار شود، گفت: چند بار باید این حرف‌ها را می‌گفتم، کسی نبود که گوش کند. همین که من به المپیک رفتم و اسم بوکسورها زنده نگه داشتم برای آنها بس است و باید بروند و خدایشان را شکر کنند.

روزبهانی با تاکید بر اینکه از کشورهای دیگر هم پیشنهاداتی برای مبارزه کردن با پرچمی غیر از پرچم ایران داشت، گفت: به خاطر کشورم نرفتم. خدا شاهد است که هزینه زیادی هم می‌پرداختند اما قبول نکردم. به هر حال از این به بعد با برنامه بهتری پیش خواهم رفت.

روزبهانی به انتقاداتش از فدراسیون ادامه داد و گفت: تمام فدراسیون‌ها برای ورزشکاران المپیکی‌شان مراسم بدرقه گرفتند اما فدراسیون بوکس که فقط یک سهمیه داشت این کار را نکرد. چه دلیلی می‌توان این کار آنها پیدا کرد؟ آنها رفتن من به کافی‌شاپ و رستوان ساعت 10 شب را می‌بینند و به خیلی مسائل ربط می‌دهند. مطمئن باشید اگر مدارکی داشتند حتما آنها را برای تخریب من استفاده می‌کردند.

وی افزود: چرا هیچ کسی از رییس فدراسیون بوکس دلایل ناکامی و نتیجه نگرفتن‌ها را نمی‌پرسد؟‌ چرا کسی نمی‌گوید بوکس ایران فقط یک سهمیه گرفته است؟ آیا آنها نباید پاسخگو باشند؟

بوکسور المپیکی ایران با تاکید بر اینکه قطعا دلایل ناکامی او در المپیک به عدم توانایی مسئولان فدراسیون برمی‌گردد نیز گفت: برخی افراد کوته‌بین در فدراسیون حضور دارند که حاضر نیستند احسان روزبهانی را موفق ببینند.

بوکسور وزن 81 کیلوگرم ایران به تعریف و تمجید از حمایت‌های کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان پرداخت و گفت: از همه مسئولان آنها تشکر می‌کنم که واقعا برایم زحمت کشیدند. بعد از بازی‌های آسیایی اینچئون و زمانی که من سهمیه المپیک را گرفتم فدراسیون بوکس به من حقوق نمی‌داد و این مسئولان وزارت ورزش بودند که مشکلم را حل کردند و بازهم از آنها تشکر می‌کنم.

وی با تاکید بر اینکه هیچگاه حقوق دو میلیونی از فدراسیون دریافت نکردم، در ادامه گفت: حقوقی که من می‌گرفتم از طریق کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش بود. زمانی که دیدند فدراسیون بوکس حقوق را به من نمی‌دهد، مسئولان تصمیم گرفتند این حقوق را به صورت مستقیم به حساب من بریزند.

وی در مورد اینکه گفته می شود او دو بار پاداش 10 میلیونی کسب سهمیه المپیک را گرفته است نیز گفت: این کاملا نادرست است و آنهایی که چنین حرفی می‌زنند اگر سندی دارند بیاورند.

احسان روزبهانی در مورد علیرضا استکی هم گفت: او یک مربی بدنساز است که دوست دارد عنوان کند من شاگردش بودم اما هیچگاه حتی یک برنامه هم به من ندادند. خیلی‌ها برایم زحمت کشیدند و از آنها تشکر می‌کنم اما گویا کودک درون علیرضا استکی شیطنت زیادی دارد.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که چرا در نشست خبری مسئولان فدراسیون بوکس حضور نداشت تا به این مسائل پاسخ دهد؟ گفت: کسی من را دعوت نکرد و از آن نشست بی‌خبر بود، اگر می‌گفتند حتما می‌آمدم و این حرفها را آنجا می‌زدم.

در بخش دیگری از این نشست اکبر احدی مربی تیم ملی بوکس در المپیک ریو گفت: ما در این دو سال هر چه توان داشتیم گذاشتیم و هیچگاه انتقاد نکردیم. با هر سختی که بود کار کردیم. به معنای واقعی امسال را مربیگری مقاومتی کردم و بدون حقوق کار کردم.

وی افزود: اینکه عنوان کردند ما خیانت کردیم درست است ولی به خانواده خودمان خیانت کردیم چراکه از وقت آنها زدیم اما همیشه با جان و دل در خدمت بوکس و فدراسیون بودیم و هیچگاه از آنها انتقاد نکردم.

وی ادامه داد: هرگاه انتقادی بوده آن را پذیرفتیم اما واقعا بعضی انتقادات توهین آمیز است. ای کاش دوستان ما فرهنگ تقدیر و تشکر را بدانند. ما در این دو سال سختی‌های زیادی کشیدیم اما دوستان حتی یک بار هم به ما سری نزدند.

احدی با اشاره به اینکه فدراسیون‌ها باید از ورزشکاران‌شان دفاع کنند، در ادامه اظهار کرد: قهرمانان زیادی در المپیک ریو حذف شدند اما آیا روسای فدراسیون آنها هم اینطور پشت ورزشکار و مربیشان را خالی کردند. می‌گذاشتند حداقل عرق ما خشک می‌شد و بعدش اینطور شروع به له کردن ما می‌کردند.

وی گفت: برخی از همین دوستان که انتقاد می‌کنند و می‌گویند شرایط احسان از قبل قابل پیش‌بینی بود در سه ماهه آخر تمرینات حتی یک بار هم به تمرین احسان نیامدند و نمی‌دانم این ارزیابی را چطور به دست آوردند.

مربی تیم ملی بوکس در المپیک در مورد این انتقاد ناطق نوری که او به خاطر رسیدن به ریاست فدراسیون بوکس از این فدراسیون انتقاد می‌کند نیز گفت: من یک بار برای ریاست فدراسیون کاندیدا شدم که آن هم به پیشنهاد خود ناطق نوری بود. البته باید بگویم که مدیریت، عقل، درایت، تحصیلات و تخصص می‌خواهد که من بیشتر از خیلی‌ها این مسائل را دارم اما هیچ‌گاه انگیزه ریاست بر بوکس را نداشتم. همه عشقم مربیگری در این رشته است و حتی اگر شده در یک زیرزمین هم این کار را انجام می‌دهم.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا او و احسان روزبهانی دوباره به بوکس ایران باز خواهند گشت نیز گفت: برای امثال ما سرمایه گذاری زیادی صورت گرفته تا به اینجا رسیده‌ایم و باید دین خود به میهن‌مان را بپردازیم.

انتهای پیام/

کد: 94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید