12هزار میلیارد ریال طرح در چهارمحال و بختیاری آماده بهره برداری است | اتاق خبر
کد خبر: 373704
تاریخ انتشار: 11 مهر 1395 - 20:19
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: 12 هزار میلیارد ریال طرحهای زیربنایی، صنعتی، کشاورزی و خدماتی در این استان آماده بهره برداری است.

اتاق خبر:قاسم سلیمانی دشتکی روز شنبه در جلسه شورای اداری این استان که با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار شد، افزود: این طرحها شامل فاز نخست فولاد استان، طرحهای عمرانی و جاده ای و واحدهای صنعتی و تولیدی است.
به گفته وی، مسئولان استان درصدد هستند تا این طرحها با حضور رئیس جمهوری یا معاون اول رئیس جمهوری در آینده نزدیک به بهره برداری برسند.
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: در سه سال اخیر نیز 15هزار و 860 میلیارد ریال طرح های عمرانی، صنعتی ، زیربنایی ، اقتصادی و کشاورزی به بهره برداری رسیده است.
سلیمانی دشتکی افزود: در طول دولت یازدهم سطح بزرگراه های استان از 110 کیلومتر به 260کیلومتر افزایش یافته است.
به گفته وی، سطح آبرسانی سیال به روستاها از 125روستا در پیش از دولت یازدهم به 33روستا کاهش یافت و طرحهای آبرسانی روستایی 78 کیلومتر افزایش یافت.
سلیمانی، در خصوص طرح ملی انتقال آب بن به بروجن نیز اظهار کرد: این طرح با اختصاص 600 میلیارد ریال بودجه برای اجرا و 700 میلیارد ریال برای خرید لوله ادامه می یابد و وزارت نیرو در این باره باید به مسائل کارشناسی رجوع کند.
به گفته وی، برای اجرای طرح سند ونک نیز مسئولان چهارمحال و بختیاری به دنبال حضور سرمایه گذار داخلی با اولویت استانی است.
سلیمانی دشتکی گفت: اجرای طرح ملی راه آهن چهارمحال و بختیاری یکی از خواسته های مردم این استان بود که در دولت یازدهم به تصویب رسید و در این زمینه امید است اعتبارات لازم بزودی تخصیص یابد.
سلیمانی دشتکی اظهار کرد: در این سفر احداث راه آهن اصفهان - چهارمحال و بختیاری و خوزستان به عنوان یکی از مهمترین مصوبات سفر هیات دولت بود که تاکنون اجرایی نشده و براساس تفاهم نامه با کره جنوبی به عنوان سرمایه گذار در حال پیگیری برای بررسی و انعقاد قرارداد و شروع عملیات اجرایی است.
استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: با اجرای طرح راه آهن تحول بزرگی در جابجایی و حمل و نقل ریلی مسافر و کالا بین استان های بزرگ و صنعتی کشور از مسیر چهارمحال و بختیاری رخ می دهد و فاصله استان های جنوبی تا مرکز کشور را حدود 500 کیلومتر کاهش می دهد.
به گزارش ایرنا، در عملیات اجرایی قطعه دوم از کیلومتر 42 تا 63 این خط آهن یک ایستگاه و 2 تقاطع غیرهمسطح و یک پل اجرا می شود.
در قطعه سوم نیز از کیلومتر 63 تا 90 دارای یک ایستگاه و یک تقاطع غیر همسطح است و 7 کیلومتر باقیمانده شامل راه های دسترسی به ایستگاه ها است.
با راه اندازی این خط ریلی 75 میلیون تن بار از فلات مرکزی ایران به بنادر جنوبی منتقل می شود.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به عنوان وزیر معین ستاد اقتصاد مقاومتی به چهارمحال و بختیاری سفر کرده بود.
در راستای اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی 295 طرح و واحد صنعتی و کشاورزی راکد در استان حدود سه هزار و 600 میلیارد ریال تسهیلات دریافت می کنند.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه سفر به شهرکرد از چندین طرح صنعتی و اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری برای جمع بندی این طرح ها دیدن کرد.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید