وزارت راه وشهرسازی 569 خدمت به مردم ارائه می کند | اتاق خبر
کد خبر: 377699
تاریخ انتشار: 4 آبان 1395 - 23:06
مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و حقوق شهروندی وزارت راه و شهرسازی گفت: این وزارتخانه 569 خدمت در حوزه های مختلف عمرانی و حمل و نقل به مردم ارائه می کند.

اتاق خبر:علی بخش رستمی روز سه شنبه در جلسه شورای هماهنگی مسکن و حمل و نقل استان کردستان در سنندج افزود: این خدمات در بخش های مختلف ساختمان و خدمات شهرسازی، راهداری و ریلی، کشتیرانی و بندر، هواپیمایی و هواشناسی به مردم ارائه می شود.
به گفته وی سامانه ای تحت عنوان 'شهراه' به منظور ارائه خدمات غیر حضوری به مردم راه اندازی شده و هم اکنون مردم می توانند با مراجعه به آن از 20 درصد 569 خدمت بهره مند شوند.
رسمتی ادامه داد: از گلوگاه های بروز فساد در دستگاه های دولتی ارتباط مستقیم کارکنان با ارباب رجوع است و برای جلوگیری از این ارتباط قرار است خدمات الکترونیکی برای ارتباط با شهروندان ایجاد شود تا سلامت اداری و برابری توسعه در تمامی مناطق ایجاد شود.
مدیرکل راه و شهرسازی استان کردستان نیز در این آیین گفت: به منظور توسعه راه های اصلی و فرعی و برای رسیدن به میانگین کشوری طرح هایی با حدود پنج هزار میلیارد ریال اعتبار در استان تدوین شده است.
شهرام ملکی افزود: تخصیص این اعتبار توسط این اداره کل به وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد شده و انتظار می رود در بودجه سال آینده در نظام برنامه ریزی کشور لحاظ شود.
به گفته وی در حال حاضر با تعامل برقرار شده حدود 35 درصد از اعتبار استان به حوزه حمل و نقل اختصاص پیدا می کند.
استان کردستان یک هزار و 800 کیلومتر راه اصلی دارد و از این میزان 180 کیلومتر بزرگراه بوده و از مجموع 6 هزار کیلومتر راه های روستایی کردستان تنها 2 هزار و 700 کیلومتر آن آسفالت شده است.

ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید