مصاف پیکاپ‌های رنو و بنز | اتاق خبر
کد خبر: 379906
تاریخ انتشار: 18 آبان 1395 - 09:57
مرسدس کلاس X و رنوی آلاسکان چه نقاط مشترکی با هم دارند؟ هر دوی این خودروها بر اساس مدل NP300 نیسان ناوارا ساخته شده‌اند و دلیل آن هم‌افزایی و اشتراک مساعی در صنعت اتومبیل به شمار می‌آید.

به گزارش اتاق خبر  به نقل از "کاراسکوپ"، قیاس مرسدس کلاس X و رنو آلاسکان قیاس یک مدل مفهومی و یک مدل تولیدی محسوب می‌شود و قطعا مدل مفهومی مرسدس بنز با تغییرات زیادی وارد خط تولید انبوه خواهد شد. از طرف دیگر یکی از جذابیت‌های تولید این دو خودرو روی یک پلت فرم مشترک، نزدیکی دو تفکر و ایده متفاوت از دو خودروساز اروپایی است.

در حالیکه مرسدس بر اساس روند همیشگی خود در تجملات، خط تولید پیک‌آپ‌های لوکس را به روی جهانیان گشوده، رنو با رویکرد تولید مدل‌های خشن، قوی و پرابهت خود وارد بازار شده است.

پیکاپ‌های رنو و بنز، در مصاف یکدیگر

در ظاهر خارجی آلاسکان بسیار عضلانی‌تر نشان می‌دهد، این خودرو درست مانند اسب قدرتمندی می‌ماند که آماده بارکشی است. در مقایسه با کلاسX قدرتمند و ماجراجو، رنو بیشتر مشتاق کار نشان می‌دهد و گویی ترسی از آسیب‌دیدن و آلوده شدن ندارد.

در طرف مقابل مرسدس گویی با یک سبک زندگی عالی برای باربری و حمل محموله‌های کمتر و ماجراجویی بیشتر ابداع شده است. اما واقعیت این است که پیکاپ بنز همان کاری را می‌کند که آلاسکان و نیسان انجام می‌دهند و در این زمینه چیزی از ویژگی همتایان خود کم ندارد.

پیکاپ‌های رنو و بنز، در مصاف یکدیگر

پیکاپ‌های رنو و بنز، در مصاف یکدیگر

پشت ظاهر به نسبت عضلانی کلاس X، جزئیات کوچک و اندکی وجود دارد که ما را به یاد ناوارا می‌اندازد. اگر به مشخصات این خودروها نگاهی بیندازیم، مشخص می‌شود هر دوی این خودروها به صورت دو کابین ارائه شده و طراحی‌های متفاوت و به روز، بخش تخت‌شوی خودرو را نپوشانده‌اند. این همان اتفاقی است که برای آلاسکان نیز رخ می‌دهد.

پیکاپ‌های رنو و بنز، در مصاف یکدیگر

پیکاپ‌های رنو و بنز، در مصاف یکدیگر

هر دو خودروی آلاسکان و کلاس X مرسدس با حلقه و سپرهای ساخته شده از مواد محکم و گران از بدنه خود محافظت می‌کنند. لایه‌های محافظ کمی از حد معمول بزرگتر طراحی شده‌اند. در پیک‌آپ بنز جلو پنجره با ابهت و تهاجمی‌تر از آلاسکان به نظر می‌رسد. آلاسکان ترجیح داده تا از یک جلو پنجره با ساختار افقی بهره ببرد که در ادامه با چراغ‌های کشیده خودرو یکپارچه می‌شوند. اما مرسدس از کاپوت باریک‌تری بهره می‌برد. چراغ‌ها نیز به شکل خوشه‌ای و زاویه‌دار در طرفین نمای جلو قرار گرفته‌اند. ظاهرا چراغ‌های بنز کمی عقب‌تر و بالاتر از موقعیت چراغ‌های آلاسکان قرار می‌گیرند.

 

پیکاپ‌های رنو و بنز، در مصاف یکدیگر

پیکاپ‌های رنو و بنز، در مصاف یکدیگر

به نظر می‌رسد مدل تولیدی بنز به چراغ‌های اسپورت بزرگتر در جلو و عقب مزین شود. سپر جلو و عقب در این خودرو نیز مورد باز طراحی قرار خواهند گرفت. بر خلاف آلاسکان و حتی ناوارا چراغ‌های خوشه‌ای زیبایی در درب پشتی پیک‌آپ جاسازی شده است.

باور این موضوع که چنین طراحی در مدل تولیدی و واقعی اجرایی شود نیز سخت است. احتمالا مدل تولیدی کلاس X با استفاده از دستور‌العمل آلاسکان ظاهری اسپورت و شبیه آن به خود بگیرد. استفاده از چنین شکل و ظاهری هزینه‌های زیادی در بر خواهد داشت.

 

پیکاپ‌های رنو و بنز، در مصاف یکدیگر

پیکاپ‌های رنو و بنز، در مصاف یکدیگر

فضای درونی مرسدس با یک طراحی متفاوت ظاهر شده است. در حالیکه فضای درونی آلاسکان و ناوارا شباهت‌های زیادی با یکدیگر دارند، کلاس X دارای یک داشبورد متفاوت، کنسول مرکزی جدید و پنل‌های جدید برای درهاست. مرسدس مانند دیگر اعضای خانواده‌اش به یک صفحه نمایش لمسی برای سامانه‌های اطلاعات سرگرمی در بالای دریچه‌های تهویه مجهز است.

پیکاپ‌های رنو و بنز، در مصاف یکدیگر

پیکاپ‌های رنو و بنز، در مصاف یکدیگر

کلاس G بنز توامان به قابلیت‌های آفرودی و ویژگی‌های تجملاتی و لوکس مجهز است. اما آلاسکان صادقانه یک اسب قدرتمند باربری محسوب می‌شود که راه اصلی را برای جابه‌جایی ترجیح می‌دهد.

به نظر می‌رسد ورود این پیک‌آپ‌ها آینده صنعت خودرو در این بخش را تغییر دهند.

94105

منبع: عصرایران

نظرات
ADS
ADS
پربازدید