سرانجام پرونده آلایندگی دیزلی رنو | اتاق خبر
کد خبر: 380403
تاریخ انتشار: 22 آبان 1395 - 16:55
بازرسان فرانسوی پرونده آلایندگی دیزلی رنو را به دادستانی ارجاع دادند تا برای پیگرد قانونی مورد بررسی قرار بگیرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، این تحقیقات که بدنبال افشای آلایندگی دیزلی فولکس واگن آغاز شد، سطح بالای آلایندگی اکسید نیتروژن رنو و سایر مدلها را نشان داد.

بر اساس اعلام رویترز، وزارت دارایی و صنعت فرانسه در بیانیه ای اعلام کرده پروند آلایندگی دیزلی رنو به دادستانها ارسال شده و اکنون بر عهده دادگاه است تا درباره اقدامات بیشتر علیه این شرکت خودروسازی تصمیم بگیرد.

رنو منکر استفاده از نرم افزار برای تقلب در تستهای آلایندگی شده و مدعی است مدلهایش مطابق با قوانین و استانداردهای بازارهایی بوده اند که در آنها عرضه شده اند. این خودروساز در ماه ژانویه برای ۱۵ هزار خودرو فراخوان داد و موافقت کرد از فناوریهای پاک بیشتری استفاده کند.

خودروهای دیزلی آلاینده رنو سطح بالایی اکسید نیتروژن منتشر می کنند که باعث بیماریهای تنفسی مربوط به مرگ زودهنگام می شود. میزان آلایندگی این خودروها ۹ تا ۱۱ برابر سطح مجاز در اتحادیه اروپا اعلام شده است.

رنو و پژو سرمایه گذاری سنگینی در مدلهای دیزلی داشته‌اند و خودروهای دیزلی بیش از نیمی از فروش این دو شرکت در فرانسه را تشکیل می‌دهند، از این رو اگر به دلیل نگرانیهای محیط زیستی ناچار به کنار گذاشتن موتورهای دیزلی شوند، ضرر سنگینی متحمل خواهند شد.

موتورهای دیزلی مصرف سوخت بهتری داشته و دی اکسید کربن کمتری تولید می کنند اما در عوض اکسید نیتروژن بیشتری منتشر می کنند، از این رو خودروسازان برای طراحی موتورهای دیزلی پاک سرمایه گذاری هنگفتی کرده اند.

94105

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید