Performancing Metrics

گفت‌وگوی متفاوت لوییس سوارس با مجله ورلد ساکر | اتاق خبر
کد خبر: 380697
تاریخ انتشار: 24 آبان 1395 - 11:39
مجله ورلدساکر در گفتگویی با مهاجم بارسلونا درباره مسائل مختلف با گلزن اروگوئه‌ای بارسلونا صحبت کرده است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، لوییس سوارس که فصل قبل آقای گل لالیگا شد، چندی پیش کفش طلای فوتبال اروپا را دریافت کرد. این برای دومین بار است که او به این افتخار دست می یابد. او زمانی هم که در لیورپول بود، توانست این جایزه را کسب کند. 

گفتگوی سوارس با مجله ورلدساکر به شرح زیر است: 

شما در سال 2014 و زمانی که در لیورپول بودید، کفش طلا را کسب کردید. از آن زمان به بعد از نظر فوتبالی و شخصی چقدر پیشرفت کردید؟

خب در واقع، فکر نمی کنم تغییری کرده باشم. همیشه تلاش کردم که بهترین چیزها را در فوتبال کسب کنم و به افتخارات زیادی برسم. فکر می کنم قهرمانی با تیم باشگاهی تان به شما کمک کند تا به افتخارات شخصی هم دست یابید. فصل قبل در بارسلونا قهرمان لالیگا شدم و همین به من کمک کرد تا کفش طلا برسم.

10 سال پیش شما به فوتبال هلند رفتید. اکنون که به آن زمان نگاه می کنید، چه چیزهایی یاد گرفتید که گفتید دوست دارید دوباره به آژاکس باز گردید؟

بله. همیشه گفتم که هلند جایی بوده است که من چیزهای زیادی در فوتبال یاد گرفتم. آنجا برای من مثل یک مدرسه فوتبال بود و باعث شد از نظر مالی، تکنیکی و فنی پیشرفت کنم و جاه طلبی‌های زیادی پیدا کنم. البته دوست دارم دوباره روزی به آژاکس بازگردم و بار دیگر فرصت حضور در این تیم را داشته باشم.

آیا از پیشرفت فوتبالی تان در چند سال گذشته بعد از ترک اروگوئه شگفت زده‌ نشدید؟

نه. شگفت زده نشدم. احساس غرور می‌کنم و  از تمام دوران فوتبالی‌ام لذت می برم. ابتدا به خرونینخن رفتم. یک سال در آن جا بودم و بعد به آژاکس رفتم. دوران خوبی هم در آژاکس داشتم و از آن راضی هستم. سپس حضور در فوتبال انگلیس و لیورپول را تجربه کردم و در حال‌ حاضر هم در بارسلونا از شرایطم راضی هستم. در تیمی هستم که هر بازیکنی دوست دارد در آن بازی کند. از تمام دوران حضورم در تیم‌های مختلف راضی هستم.

 

آقای گلی در لیگ انگلیس سخت‌تر است یا اسپانیا؟

زمانی در لیورپول بودم، برای قهرمانی تلاش کردیم ولی قهرمان نشدیم. لیگ انگلیس بسیار سخت است و فوتبالی که در آن جا ارائه می‌شود فیزیکی و رقابتی است. به همین خاطر شاید بتوان گفت‌ که کارم در انگلیس سخت‌تر بود. البته لیگ اسپانیا نیز سختی ‌های خودش را دارد. به نظر من آقای گلی کار فردی نیست و بستگی به همکاری دیگر بازیکنان تیم نیز دارد.

هدف بعدی شما چیست؟  کفش طلایی دیگر؟ قهرمانی در جام جهانی یا توپ طلای جهان؟

به نظر من کسب توپ طلا یک مساله‌ای است که مربوط به بازاریابی و رسانه‌ها می‌شود. درباره کفش طلا باید بگویم دوست دارم در آینده نیز آن را کسب کنم اما بیشتر تمرکزم بر این است که بتوانم همراه با بارسلونا یک لیگ قهرمانان اروپا دیگر را نیز کسب کنم. فکر می‌کنم زمانی که مسی فوتبال بازی کند، نتوانم بهترین بازیکن جهان شوم ولی من این تجربه را دارم که الان با بهترین بازیکن جهان هم تیمی هستم و بعدها به نوادگانم خواهم گفت‌ که با بهترین بازیکن جهان هم تیمی بودم.

شما فوتبال را در کوچه و خیابان‌های کشورتان شروع کردید. چه فرقی با بازیکنانی دارید که فوتبال را از آکادمی شروع می‌کنند؟

فرق ما این است که من هیچ وقت شکایتی از زمین مسابقه نمی‌کنم و هیچ وقت دردی احساس نمی‌کنم. بازیکنی هستم که درخواست تعویض نمی‌کنم و با این شرایط کنار آمدم. بازیکنانی که من را می‌شناسند، خیلی خوب از این مساله آگاهی دارند و از زمانی که بچه بودم یاد گرفتم فداکاری کنم. حتی زمانی  که پول خرید یک جفت کفش هم نداشتم اما این‌قدر تلاش کردم و اکنون همه چیز دارم.  

درباره حضور در جام جهانی چه نظری دارید؟

امیدوارم جام جهانی 2018 روسیه، مهم‌ترین تورنمنت فوتبالی من باشد. اول از همه می‌خواهیم صعودمان را قطعی کنیم. افتخار می‌کنم که به همراه تیم‌ ‌ملی اروگوئه هستم. می‌خواهیم اول به جام جهانی صعود کنیم و بعد بهترین عملکرد خودمان در این رقابت‌ها را داشته باشیم. از  جام جهانی  گذشته خاطرات تلخی دارم. دوست دارم این خاطرات را فراموش کنم. کسب موفقیت با اروگوئه رویایی‌ترین اتفاق ممکن برای من خواهد بود.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید