شما فوق‌العاده‌اید | اتاق خبر
کد خبر: 382898
تاریخ انتشار: 12 آذر 1395 - 10:38
ترامپ خطاب به نواز شریف
دفتر رهبر پاکستان اعلام کرد، در اولین تماس تلفنی میان دونالد ترامپ و نواز شریف، رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا پیشنهاد کمک برای حل مشکلات پاکستان را مطرح کرد و نخست‌وزیر این کشور را مردی فوق‌العاده توصیف کرد.

اتاق خبر: دفتر نواز شریف، نخست‌وزیر پاکستان شامگاه چهارشنبه اعلام کرد، این مقام پاکستانی برای تبریک پیروزی در انتخابات با دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا تماس گرفت.

در بیانیه دفتر نواز شریف آمده است: رئیس‌جمهور ترامپ گفت که "نخست‌وزیر پاکستان وجهه خوبی دارد. شما مرد فوق‌العاده‌ای هستید. شما کارهای بی‌نظیری انجام دادید که همه جا قابل رویت است."

 

ترامپ گفت: آماده‌ام و تمایل دارم که هر نقشی که شما از من می‌خواهید برای رسیدگی و یافتن راه‌حل‌هایی برای مشکلات برجسته ایفا ‌کنم.

 

اسلام‌آباد و واشنگتن به لحاظ تاریخی متحد محسوب می‌شوند اما روابط میان آنها طی سال‌های اخیر رو به وخامت گذاشته است. آمریکا، پاکستان را به پناه دادن به شبه‌نظامیان افراطی متهم می‌کند؛ اتهامی که این کشور جنوب آسیا نمی‌پذیرد.

 

دفتر نخست‌وزیر پاکستان توضیحی نداد که برای حل چه نوع مشکلاتی ترامپ پیشنهاد کمک داده است. همچنین در این بیانیه گفته نشده که چرا ترامپ از گفت‌وگو با شریف تحت تاثیر قرار گرفته است.

 

دفتر دونالد ترامپ هم با صدور بیانیه‌ای گفت، "رهبران این دو کشور گفت‌وگویی سازنده درباره این داشتند که ایالات متحده و پاکستان چگونه می‌توانند روی تحکیم روابط در آینده همکاری کنند. رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا همچنین تاکید کرد که او به دنبال روابط "شخصی" همیشگی و مستحکم با نخست‌وزیر پاکستان است."

نظرات
ADS
ADS
پربازدید