آمریکا توانایی کره‌شمالی درباره تجهیز موشک‌هایش به کلاهک اتمی را باور ندارد | اتاق خبر
کد خبر: 386266
تاریخ انتشار: 15 دی 1395 - 13:13
سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا تاکید کرد، کره شمالی به پیشبرد تکنولوژی اتمی و موشک بالستیک ادامه می‌دهد اما آمریکا باور ندارد که پیونگ یانگ در جایگاهی باشد که بتواند یکی از آنها را به یک کلاهک اتمی مجهز کند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی روز یکشنبه گفت، کشورش به پرتاب آزمایشی یک موشک بالستیک بین قاره‌ای نزدیک شده است؛ اظهاراتی که باعث ایجاد دورنمایی شد مبنی بر اینکه احتمالا بخش‌هایی از آمریکا در برد این موشک قرار می‌گیرند.

جان کربی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت: باور نداریم که در این برهه زمانی کره شمالی قادر باشد موشک‌هایش را به کلاهک اتمی مجهز کند اما می‌دانیم که به دستیابی به این توانایی ادامه خواهد داد و برنامه‌های اتمی کشورش نیز در این راستا پیش خواهند رفت.

کربی در پاسخ به این سوال که آیا ارزیابی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا مبنی بر اینکه چین به جلوگیری از جاه طلبی‌های اتمی کره شمالی کمکی نمی‌کند، موافق است یا خیر گفت: ما با این ارزیابی موافق نیستیم.

ترامپ روز دوشنبه در توئیتی نوشت: کره شمالی سلاح اتمی را که قادر باشد به آمریکا برسد، ‌تکمیل نخواهد کرد.

کربی گفت: اقدامات پیونگ یانگ در نشست روز پنجشنبه در واشنگتن که میان آمریکا، ژاپن و کره‌ جنوبی و با رهبری آنتونی بلینکن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا برگزار می‌شود، مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

وی افزود: بدون شک تنش‌ها در شبه جزیره کره در راس این مذاکرات قرار دارد. ما احتمال تحریم‌های بیشتر علیه کره شمالی را نیز در نظر داریم.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید