Performancing Metrics

ثبت پی در پی رکورد تاریخی در بورس | اتاق خبر
کد خبر: 414296
تاریخ انتشار: 15 مرداد 1397 - 21:18
در پی نوسانات بازار ارز
از ابتدای باز شدن معاملات، بورس تهران شاهد کانال‌شکنی‌های پی در پی است. به‌طوری که تا این لحظه شاخص کل توانسته تراز تاریخی ۱۳۳ هزار واحدی را پشت سر بگذارد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، شب گذشته رئیس کل بانک مرکزی ایران که به تازگی از بیمه مرکزی به ریاست بانک مرکزی رسیده است، اعلام کرد: تنها برای کالاهای اساسی و ضروری نرخ ارز ۴۲۰۰ تومانی تخصیص پیدا می‌کند و برای باقی کالاها نرخ ارز آزاد است.

او تاکید کرد که دیگر معامله ارز در بازار قاچاق نیست و صرافی‌ها می‌توانند ارز خرید و فروش کنند. در پی این اظهارات فعالان بازار سهام که منتظر شفافیت در اخبار مربوط به بازار ارز بودند، نسبت به این اخبار واکنش نشان دادند، هرچند که انتظار می‌رود روند قیمت‌ها در بازار دلار بعد از این تصمیمات کاهشی باشد.

از هفته گذشته نیز با نوسانات نرخ ارز قیمت سهام در بورس اوراق بهادار تهران به شدت افزایشی شده و شاخص کل هر لحظه در حال کانال‌شکنی است تا لحظه‌ای که این گزارش نوشته می‌شود، شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران بیش از ۵۰۰۰ واحد رشد کرده و به قله تاریخی ۱۳۳ هزار واحدی رسیده است.

ایستادن دماسنج بازار سرمایه در این تراز در تاریخ بورس ایران بی‌سابقه است. همچنین شاخص آزاد شناور در روند بی‌سابقه‌ای بیش از ۵۰۰۰ واحد رشد کرد و در تراز ۱۴۲ هزار واحدی ایستاد. صف‌های خرید در بسیاری از سهم‌ها امروز نیز قابل مشاهده است.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید