Performancing Metrics

رانندگان به تجمع تشویق شدند؟ | اتاق خبر
کد خبر: 420119
تاریخ انتشار: 22 آذر 1397 - 18:44
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان از توزیع بیش از 13 هزار حلقه لاستیک در بین رانندگان خبرداد و گفت: استان همدان سالانه به 72 هزار حلقه لاستیک نیاز دارد.


به‌گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، مصطفی پناهنده امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت هفته حمل و نقل و رانندگان و روز راهداری اظهارکرد: دشمن با شناسایی نقش حمل و نقل در اقتصاد کشور سعی داشت با تشویق رانندگان به تجمع پیکره نظام را هدف بگیرند؛ رانندگان مطالباتی داشتند که به این مطالبات رسیدگی شد و نرخ حمل بار در استان همدان 20 درصد افزایش یافت.

وی با بیان اینکه 13 هزار حلقه لاستیک در استان همدان توزیع شده است، گفت: روند توزیع خوب بوده و سامانه‌ای برای این امر تعریف شده که به دنبال افزایش میزان توزیع لاستیک هستیم البته تأمین لاستیک برعهده سازمان صنعت، معدن و تجارت است و اداره کل راهداری در توزیع مشارکت دارد.

پناهنده با بیان اینکه رانندگان مشمول بیمه تکمیلی رایگان هستند، خاطرنشان کرد: رانندگان می‌توانند از خدمات بیمه تکمیلی به صورت رایگان استفاده کنند.

پناهنده با اشاره به راه‌اندازی حمل و نقل ریلی در استان همدان، ادامه داد: ما به حمل و نقل ریلی به عنوان یک فرصت نگاه می‌کنیم چرا که با راه‌اندازی حمل و نقل ریلی از حالت تک بعدی خارج می‌شویم. حمل و نقل مدلهای گوناگونی دارد و هر گونه حادثه‌ای می‌تواند به حمل و نقل آسیب وارد کند بنابراین باید مدلهای جایگزین دیگری نیز داشته باشیم که حمل و نقل ریلی یکی از این مدلهاست ضمن اینکه همیشه مقاصد ما داخلی نبوده و رانندگان می‌توانند قراردادهایی را با کشورهای دیگر منعقد کنند.

وی با تأکید بر اینکه حمل و نقل ریلی باعث کاهش هزینه ها می‌شود، اذعان کرد: حمل و نقل ریلی نه تنها باعث کاهش حمل بار نمی‌شود بلکه فضایی را به وجود می‌آورد که تولید نیز افزایش یابد.


صفر صادقی راد، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان نیز در ادامه با بیان اینکه در سال گذشته 487 مورد تخلف اضافه بار در استان همدان شناسایی شده بود، گفت: امسال 657 مورد تخلف اضافه بار در 8 ماهه شناسایی شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 25 درصد افزایش دارد. در استان همدان 99 شرکت حمل و نقل وجود دارد که سالانه 12 میلیون تن کالا جابجا می‌شود.

وی تصریح کرد: در 8 ماهه امسال 7 میلیون و 678 هزار تن کالا با 528 هزارو 300 بارنامه در استان همدان جابه جا شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 12.5 درصد رشد داشته است. عمده کالاهای جابجا شده استان شامل سیمان، محصولات کشاورزی و معدنی و فرآورده‌های نفتی بوده است. 

صادقی راد با اشاره به اینکه 2826 راننده دارای کارت هوشمند رانندگی در استان همدان فعالیت دارند، اظهارکرد: در بخش باری 20 هزار راننده در استان همدان وجود دارد.

وی با اشاره به کاهش 13.6 درصدی تصادفات در استان همدان، یادآورشد: در 6 ماهه امسال 197 تصادف در محورهای استان رخ داده درحالیکه در مدت مشابه سال گذشته 199 تصادف در استان رخ داده بود.


انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید