روسای اتاق بعد از عضویت در این تشکل جذب نهادهای دولتی می‌شوند | اتاق خبر
کد خبر: 422288
تاریخ انتشار: 9 بهمن 1397 - 12:09
کاظم اکبر‌پور کاندیدای انتخابات اتاق بازرگانی تهران :
کاظم اکبر پور کاندیدای انتخابات اتاق بازرگانی تهران گفت : روسای اتاق بعد از عضویت در این تشکل جذب نهادهای دولتی می شوند اتاق‌ها از بدو تاسیس نتوانستند ارتباط موثر بین بخش خصوصی و حاکمیت ایجاد کنند و دغدغه‌های بخش خصوصی را به دست فراموشی سپردند .

اکبر پور در گفتگو با «اتاق نیوز» ضمن بیان مطلب فوق یادآور شد: اتاق بازرگان یک سری ماموریت ها دارد که عمده آن ساماندهی و ایجاد ارتباط بین بخش خصوصی و دولت و حاکمیت است اتاق های بازرگانی از بدو تاسیس تاکنون نتوانسته اند این مهم را عملی سازند در حالی که در دستور العمل های اتاق این وظایف مشخص شده بود و ساماندهی بخش خصوصی، نهادها و بخش های غیر دولتی در راس شرح وظایف اتاق بود .

وی افزود: متاسفانه اغلب شاهد هستیم که روسای اتاق بعد از عضویت در این تشکل جذب نهادهای دولتی می شوند و این امر موجب می شود به دغدغه های بخش خصوصی فکر نکنند و یا بدلیل برخی ملاحظات به موضوع بخش خصوصی با غفلت بپردازند .

کاندیدای انتخابات اتاق بازرگانی تهران یکی از ضعف های اتاق هشتم را مانند ادوار قبلی نپرداختن به دغدغه های بخش خصوصی آنگونه که شایسته بود، برشمرد و افزود: عدم پیش بینی رکود در کسب و کارها و حوزه صنعت کشور و همچنین عدم پیش بینی برنامه مدون از دیگر ضعف های اتاق در دوره هشتم به نظر می رسد .

وی با اشاره به اینکه در دوره هفتم به عنوان نماینده وزیر در هیات نمایندگان اتاق تهران عضویت داشته و این امر موجب شده نسبت به معضلات اتاق اشراف کافی داشته باشد، یادآور شد: بخش خصوصی ما چون نتوانسته نهاد سازی کند و NGO قوی ایجاد کند و بخش های بالغی را به جامعه تحویل دهد دارای مشکلات بسیاری است، همچنین در اداره امور کشور هم شاهد ضعف های بسیاری هستیم که ناکامی هایمان هم از این امر نشات می گیرد .

اکبر پور گفت: با ارائه یک برنامه منسجم می توان در قدم اول باید به احیای بخش خصوصی پرداخت، تغییر قوانین موضوعه در حوزه توانمند سازی بخش خصوصی و ایجاد ارتباط موثر اتاق با سازمان خصوصی سازی از دیگر مواردی است که باید به آن پرداخت .

این فعال اقتصادی یادآور شد: در فرآیند خصوصی سازی باید حتما اهلیت و صلاحیت افراد مورد بررسی قرار گیرد و آنچه در واگذاری قطب های صنعتی همچون نیشکر هفت تپه و کشت و صنعت دشت مغان شاهد آن نبودیم زیرا اتاق بازرگانی ارتباطی با بخش های واگذارنده نداشت .

کاندیدای انتخابات اتاق بازرگانی تهران در خصوص برنامه های خود برای دوره نهم اظهار داشت: در صورت انتخاب در هیات نمایندگان این دوره درصدد هستم با ورود به کمیسیون ها و اجرای برنامه های اصلاحی که طی دوره عضویت خود در دوره هفتم شناسایی کردم به توانمند سازی هرچه بیشتر اتاق های مشترک بپردازم زیرا از نظر من در این بخش جای کار بسیاری وجود دارد به ویژه در خصوص کشورهای هدف صادراتی زیرا حلقه بین صادرات و تولید کالاهای صادارت محور یک چرخه است که در صورت ناقص بودن این چرخه امر صادرات با مشکل مواجه می شود .

اکبر پور خاطر نشان ساخت: به صورت مستقل وارد انتخابات شده ولی با ائتلاف های اصلی در ارتباط است .

نظرات
ADS
ADS
پربازدید