Performancing Metrics

مردم تشویق به فعالیت اقتصادی و تولیدی شوند | اتاق خبر
کد خبر: 435322
تاریخ انتشار: 27 آبان 1398 - 21:02
/آشتی با کالای ایرانی/
رئیس کمیسیون بازار سرمایه، بیمه و بانک اتاق بازرگانی ایران گفت: اگر بتوانیم مردم را تشویق کنیم تا وارد چرخه تولید و اقتصاد کشور شوند، مطمئن باشید مصرف تولیدات داخلی افزایش خواهد یافت.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، داریوش پاک‌بین اظهار کرد: مصرف‌کننده ایرانی از چرخه و روند تولید داخل اطلاع ندارد بنابراین اگر مردم در اقتصاد و تولید کشور دخیل شوند، متوجه خواهند شد که اگر یک کالای ایرانی را بخرند، یک نفر در داخل کشور اشتغال پیدا می‌کند و موجب می‌شود تا ۱۰ خانوار ایرانی درآمد داشته باشند تا رویکرد حمایت از تولید داخل محقق شود.

وی ادامه داد: در این زمینه بر تولیدکنندگان ایرانی واجب است که خود را به استانداردهای روز دنیا نزدیک کنند تا کیفیت و استاندارد محصولات خود را ارتقا دهند. همچنین، در این راستا باید فرهنگ خرید کالای ایرانی و حمایت از تولید داخل را در مردم نهادینه کنیم.

رئیس کمیسیون بازار سرمایه، بیمه و بانک اتاق بازرگانی ایران افزود: این موضوع تا در کتب درسی در مدارس و دانشگاه‌ها وارد نشود، مردم این تفکر را بدست نخواهند آورد که اگر یک کالای ایرانی بخرند، موجب می‌شوند تا یک نفر در داخل کشور شاغل شود؛ تا زمانی که این افکار در مردم نهادینه نشود، نمی‌توانیم از مردم برای حمایت از کالای ایرانی انتظار داشته باشیم.

وی تاکید کرد: باید بتوانیم در این زمینه خانواده‌های کوچکی که در خانه فعالیت اقتصادی می‌کنند را حمایت کنیم و همچنین تعاونی‌های کوچک را به تعاونی‌های بزرگتری تبدیل کنیم.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید