Performancing Metrics

حذف سود بازرگانی ماشین‌آلات وارداتی به نمایشگاه‌ها | اتاق خبر
کد خبر: 436938
تاریخ انتشار: 17 دی 1398 - 19:01
مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران از موافقت هیات دولت با حذف سود بازرگانی ترخیص ماشین‌آلات وارداتی برای ورود به نمایشگاه‌ها خبر داد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، بهمن حسین‌زاده اظهار کرد: براساس مصوبه‌ای که به تایید هیات دولت رسیده است، آن بخش از ماشین‌آلاتی که به صورت موقت برای نمایش در نمایشگاه‌های بین‌المللی وارد کشور می‌شوند، در صورت آنکه امکان ساخت داخلی آنها وجود نداشته باشد و وزارت صمت این موضوع را تایید کند، از پرداخت سود بازرگانی معاف خواهند شد.

به گفته وی، این معافیت در صورت طی کردن مراحل اجرایی و دریافت مجوزهای لازم در زمان ترخیص قطعی نیز اجرایی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ایرانی با بیان این که این پیشنهاد از سوی این شرکت به هیات دولت ارائه شده بود، افزود: هدف از این مصوبه تسهیل در ورود و ترخیص تجهیزات و کالاهای مورد نیاز صنایع داخلی است که در نمایشگاه‌های بین‌المللی به نمایش گذاشته می‌شوند و می‌تواند به واحدهای تولیدی ایران کمک کند.

به گفته وی، در کنار مصوبه اخیر فعال کردن گمرک شرکت نمایشگاه‌ها نیز گام دیگری است که در راستای تسهیل ورود کالاها و محصولات نمایشگاهی اجرایی شده و این امید وجود دارد با استفاده از این برنامه‌ها، شرایط ورود محصولات مورد نیاز به کشور تسهیل شود.

چند ماه قبل با حضور قائم مقام وزیر صمت گمرک شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران رسما در محل این نمایشگاه‌ها کار خود را آغاز کرد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید