Performancing Metrics

تلاش برای حذف تیم ملی فوتبال ایران از جام‌جهانی | اتاق خبر
کد خبر: 451984
تاریخ انتشار: 11 فروردین 1401 - 16:03
رسانه های فارسی زبان خارجی که همواره برای ناامیدکردن مردم ایران تلاش می‌کنند، از حواشی بعد از فوتبال در مشهد ذوق زده شده و تلاش خود برای تحریم ورزش ایران را دوچندان کرده اند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از فارس، جریانات و رسانه‌های معاند همواره تلاش کرده اند از حوادثی که در داخل ایران اسلامی رخ می‌دهد بیشترین بهره برداری را برای ضربه زدن به کشور داشته باشند و این موضوع برای مردم کشورمان که با توطئه ها و اهداف این جریانات آشنا هستند، به روشنی مشخص است.

ورزش هم یکی از حوزه‌هایی است که جریانات معاند و رسانه های فارسی زبان ضدانقلاب همواره سعی کردند از آن برای رسیدن به اهداف خود علیه ملت و انقلاب از آن بهره ببرنند. این جریانات همواره برای حذف تیم های ورزشی ایرانی از مسابقات بین المللی تلاش کرده اند و در این راستا از هر ابزاری برای رسیدن به هدف خود استفاده می کنند.

این جریانات همواره سعی کرده اند برای دستیابی به اهداف خود با کوچکترین اتفاقات ورزشی، پویش هایی را برای حذف تیم های ورزشی ایران از عرصه های بین المللی راه بیاندازند و متاسفانه گاهی هم برخی در داخل دانسته یا ندانسته با این جریانات همراهی می کنند.

بر همین اساس بعد از حواشی ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد که در حاشیه دیدار تیم‌های ملی ایران و لبنان رخ داد، این جریانات تلاش خود را دو چندان کرده اند که تیم ملی فوتبال ایران از مسابقات جام جهانی حذف شود!

پروژه تعلیق ورزش ما به اعتقاد بسیاری از کارشناسان با هدف انزوای بین المللی ایران و نشان دادن چهره خلاف واقعیت از ایران در افکار عمومی جهان و همچنین ایجاد ناامیدی در میان مردم کشورمان دنبال می شود.

این جریانات در حالی خود را نماینده مردم ایران معرفی می کنند که هیچ ایرانی وطن دوستی حاضر به حذف تیم کشورش از مسابقات جام جهانی نیست.

جریانات معاند که همواره برای ناامیدکردن مردم ایران تلاش می کنند قطعا شادی مردم ایران بعد از پیروزی های تیم های ملی ورزشی در میادین بین المللی را نمی توانند ببینند برای همین هر کاری از دستشان بر می آید انجام می دهند تا این شادی ها ادامه دار نباشد.

بر همین اساس هم رسانه های فارسی زبان که با دلارهای انگلیس و امریکا و عربستان سعودی فعالیت می کنند از اتفاقات تلخ مشهد ذوق زده شده اند و به شدت برای تحریم ورزش ایران تلاش می کنند. این رسانه ها در برنامه های مختلف خود از فیفا برای محروم کردن ایران از شرکت در بازی های بین المللی تلاش می کنند.

در پی این تلاش ها و با جریان سازی های صورت گرفته از سوی بی بی سی و اینترنشنال می بینیم که کاربران سعودی و اماراتی در فضای مجازی درخواست تحریم ورزش ایران و جایگزینی امارات به جای ایران در جام جهانی را مطرح می کنند!

اتفاقات رخ داده در حواشی ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد قطعا قابل دفاع نیست، برای همین هم می بینیم، رئیس جمهور شخصا وزیر کشور را مسئول پیگیری این موضوع و برخورد با متخلفان می کند و یا رئیس مجلس به کمیسیون امور داخلی مجلس برای پیگیری موضوع ماموریت می دهد.

البته چرایی رخ دادن اتفاق ورزشگاه مشهد از مسائل مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد، اتفاقی که براساس اعلام وزیر کشور یکی از دلایل مهم آن فروش ۲۷ هزار بلیت تقلبی برای این بازی بوده آن هم در حالی که فقط ۱۰ هزار نفر مجاز به تماشای باز بودند! قطعا وقتی قرار باشد سه برابر بیشتر از ظرفیت به ورزشگاه وارد شوند مشکلاتی هم ایجاد خواهد شد. البته بررسی ها هنوز تمام نشده و برای روشن تر شدن موضوع لازم است منتظر پایان بررسی ها و نظر مسئولان مربوطه بود.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید