امضای تفاهم‌نامه همکاری پژوهشی و مشاوره با دانشگاه صنعتی امیرکبیر | اتاق خبر
کد خبر: 324735
تاریخ انتشار: 20 اسفند 1394 - 00:29
مدیر عامل شرکت فاضلاب تهران از انعقاد تفاهم نامه خدمات مشاوره ای و پژوهشی میان این شرکت با دانشگاه صنعتی امیر کبیر خبر داد.

اتاق خبر: اصغر ریاضتی، هدف از انعقاد تفاهم‌نامه را ارائه خدمات مشاوره و پژوهشی لازم جهت پیاده سازی معیارهای ساختمان سبز طبق آیین نامه  LEED (معتبر ترین سیستم های امتیازدهی زیست محیطی) دانست و گفت: موضوع این تفاهم نامه احداث ساختمان مرکز تحقیقات کاربردی شرکت فاضلاب تهران واقع در تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب براساس معیارهای ساختمان سبز بوده است و این حرکت ابدائی اعطای گواهینامه ی لید به ساختمان‌ها، حرکتی در راستای برقراری توسعه پایدار در صنعت ساختمان سازی و کمی سازی مفهوم ساختمان سبز است.

بنا بر این گزارش به نقل از ایلنا؛ ریاضتی ساخت مرکز تحقیقات کاربردی براساس معیارهای محیط زیست و آیین نامه لید را در مسیر  برنامه های توسعه پایدار شرکت فاضلاب تهران عنوان کرد و افزود: احداث ساختمان سبز مرکز تحقیقات به منظور بهینه کردن روش های اجرا با استفاده از مصالح قابل بازیافت در ساختمان خواهد بود.

وی در در ادامه تصریح کرد: کاهش مصرف آب، استفاده از نور طبیعی و سلول خورشیدی برای تامین روشنایی ساختمان از موارد مورد توجه در احداث ساختمان های سبز بوده که از  اهداف محیط زیستی این طرح محسوب می شود.

مرکز تحقیقات کاربردی صنعت فاضلاب با هدف  بهینه کردن روش‌های اجرا و بومی‌سازی تجهیزات و قطعات بکار رفته در صنعت فاضلاب اعم از خطوط انتقال، تصفیه‌خانه، روش‌ها و فرآیندهای تصفیه فاضلاب و استفاده از آخرین تکنولوژی‌های دنیا در محل تصفیه‌خانه فاضلاب جنوب تهران تاسیس می شود.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید