فصل افزایش مصرف آب رسید | اتاق خبر
کد خبر: 330229
تاریخ انتشار: 17 فروردین 1395 - 04:23
مشاور وزیر نیرو با اشاره به اینکه کرمان در تابستان امسال اوضاع آبی مناسبی نخواهد داشت، گفت: این وضعیت در همدان و شیراز هم وجود دارد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، حمیدرضا جانباز با اشاره به اینکه امسال آبرسانی شهرها وضع بهتری خواهد داشت، اظهارداشت: با توجه به اعتباری که برای تأمین ورق های فولادی لوله های آبرسانی معادل ۲۴۰۰ میلیارد تومان اختصاص داده شد، تابستان امسال در شهرها و روستاها وضع مناسب تری خواهیم داشت.

مشاور وزیر نیرو گفت: امسال تعداد شهرهایی که با تنش آبی مواجه شده، کمتر است اما پیش بینی می شود در برخی از مراکز استانها و کلانشهرها مشکل کمبود آب داشته باشیم. وی به برخی از مراکز استان ها که در تابستان امسال پیش بینی می شود دچار تنش آبی باشند اشاره کرد و گفت: کرمان وضع مناسبی نخواهد داشت چون طرح های آبرسانی در این شهر در تابستان امسال به بهره برداری نمی رسد.

جانباز ادامه داد: در شیراز نیز خط دوم انتقال آب از درودزن به بهره برداری نمی رسد، بنابراین در این شهر نیز تنش آبی خواهیم داشت و این موضوع در همدان هم صادق است. وی گفت: وضع منابع آبی مناسب نیست چون بیشتر آب این کلانشهر از سایر نقاط تأمین می شود اما بندرعباس به دلیل بارش های پایان سال گذشته از وضع بحرانی خارج شد چون در سد استقلال و میناب آب خوبی جمع شده است و آب شیرین کن ۲۰ هزار مترمکعبی بندرعباس هم وارد مدار خواهد شد.

وی در مورد تأمین آب بوشهر نیز گفت: احتمالا در بوشهر به این دلیل که بخشی از آب این شهر از استان فارس تأمین می شود، مشکلاتی خواهیم داشت. برای حل بحران کیفی آب در شهرهای خوزستان هم تمهیداتی اندیشیده شده و به صورت کلی همه تمهیدات لازم را برای تأمین آب شرب در تابستان امسال را انجام دادیم، اما به همکاری و مدیریت مصرف مشترکان در این شرایط سخت آبی همچنان نیاز داریم.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید