صنعت آب و برق نیازمند سرمایه‌گذاری کلان است | اتاق خبر
کد خبر: 358640
تاریخ انتشار: 22 تیر 1395 - 14:32
یک مقام مسئول در وزارت نیرو گفت: توسعه صنعت آب و برق نیازمند جذب سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی است.

اتاق خبر: حسین صبوری رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان آذربایجان شرقی با بیان این مطلب افزود: صنعت آب و برق کشور که صنعتی زیربنایی و مهم محسوب می شود، در سال‌های اخیر همواره سیر رشد و پیشرفت را طی کرده است.

وی گفت: در حال حاضر با تلاش کارکنان صنعت آب و برق، این صنعت مهم از نظر خود کفایی، تولید و بهره برداری تجهیزاتی جایگاه بسیار ارزشمندی در بین کشورهای جهان دارد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای آذربایجان شرقی خاطر نشان کرد: نگاه به آینده و تامین مهمترین مایحتاج زندگی آیندگان این مرز بوم به لحاظ جلوگیری از هدر روی منابع زیر سطحی و سطحی آب و بهره گیری انرژی های تجدیدپذیر از اولویت‌های مهم وزارت نیرو است و مسئولان صنعت آب و برق این امر را از اولویت‌های کاری خود می دانند و باور دارند که مدیریت مصرف و نیز اصلاح الگوی مصرف آب و برق وظیفه ای برای همگان است.

وی اضافه کرد: تجهیزات و خدمات صنعت آب و برق به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی هم اکنون علاوه بر همه شهرها، حتی به دورافتاده ترین  نقاط روستایی کشورمان نیز گسترش یافته است.

صبوری به برگزاری دو نمایشگاه بین المللی صنعت برق و مخابرات و آب و تاسیسات آب و فاضلاب اشاره کرد و گفت: ده ها شرکت و واحد تولیدی داخلی و خارجی نوین ترین تولیدات و خدمات خود را در دو نمایشگاه بین المللی صنعت برق و مخابرات و آب و تاسیسات آب و فاضلاب که از تاریخ ۱۴ تا ۱۷ مرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار می شود، به نمایش می گذارند.

در این نمایشگاه‌ها شرکت‌های مختلف تولیدکننده و مصرف کننده داخلی و خارجی تجهیزات صنعت برق وآب و تاسیسات آب و فاضلاب در کنار یکدیگر به رقابت پرداخته و با فعالیت‌های یکدیگر آشنا می شوند. در این نمایشگاه نمایندگانی از آلمان، فرانسه، کره جنوبی و چین کشورهایی هستند که در این نمایشگاه حضور داشته و تولیدات خود در حوزه های مختلف برق، مخابرات و آب و فاضلاب را ارائه می کنند.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید