اعزام بیش از100 اکیپ و30 دستگاه مقره شویی به خوزستان برای وصل شبکه های توزیع و انتقال برق | اتاق خبر
کد خبر: 388594
تاریخ انتشار: 29 بهمن 1395 - 13:12
وزیر نیرو اعلام کرد:
وزیر نیرو گفت: از ساعات اولیه قطع برق در استان خوزستان، با اعزام بیش از 100 اکیپ و 30 دستگاه مقره شور، عملیات شستشو مقره ها و شبکه های توزیع و انتقال آغاز شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، در روزهای هشتم و نهم بهمن ماه گرد و غبار شدید به همراه رطوبت 90 درصدی استان خوزستان را فرا گرفت و این دو پدیده با هم باعث اتصالی در خطوط انتقال و توزیع برق خوزستان شد.

«حمید چیت چیان» افزود: از همان ابتدای مشکل، مدیران ارشد وزارت نیرو وارد استان شدند و تا بعد از ظهر همان روز همه پنج نیروگاه اصلی استان وارد مدار شدند.

وی تصریح کرد: از حدود 207 پست انتقال برق استان، حدود 105 پست متاثر از پدیده گرد و غبار دچار مشکل شدند و از حدود 8700 کیلومتر خطوط انتقال، بیش از 4800 کیلومتر متاثر از این پدیده شدند.

چیت چیان با بیان اینکه در حال حاضر شستشوی شبکه ها و خطوط انتقال و توزیع در نوبت در شبانه روز در حال انجام است، افزود: حدود 20 دستگاه مقره شور نیز قرار است خریداری شود.

وزیر نیرو با بیان اینکه شستشوی شبکه توزیع 15 روز و شبکه انتقال 18 روز زمان می برد، افزود: فردا اولین محموله از این مقره های سیلیکنی که تعداد آن حدود 10 هزار عدد است وارد استان خوزستان می شود.

وزیر نیرو تاکید کرد: عملیات تعویض مقره ها تا اردیبهشت انجام می شود اما با شروع فصل گرما از انجا که قطع شدن برق باعث به زحمت افتادن شهروندان خوزستانی می شود، تلاش می کنیم بقیه عملیات تعویض مقره ها را به پاییز سال 96 بیندازیم.

چیت چیان ادامه داد: در سفر مقام معظم رهبری به استان خوزستان نیز قرار شد حدود 550 هزار هکتار جدید زیرکشت برود که در حال فراهم کردن مقدمات کار هستیم.

وی با اشاره به دستور رییس جمهور برای زیرکشت بردن30 تا 40 هزار هکتار از نقاط کانونی گردوغبار استان، گفت: وزارت نیرو همه همت خود را برای تهیه آب موردنیاز برای زیرکشت بردن این میزان از زمین ها را تامین خواهد کرد.

چیت چیان تاکید کرد: وزارت نیرو برای حل مشکل خوزستان، علاوه بر استفاده از دانش و توانایی نیروهای خود‌ سعی کرده از تجربه اساتید دانشگاه، مدیران مجرب سابق در مجموعه وزارت نیرو و توانایی نیروهای سپاه و ارتش بهره بگیرد.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید