Performancing Metrics

کارت سوخت اردیبهشت‌ماه وانت‌بارها بر چه اساسی شارژ می‌شود؟ | اتاق خبر
کد خبر: 442105
تاریخ انتشار: 17 اردیبهشت 1399 - 13:22
مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نحوه تخصیص سوخت به وانت‌بارها بر اساس پیمایش را تشریح کرد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از مهر، «غلامحسین دغاغله» با تأکید بر اینکه ساماندهی وانت بارها شامل نیسان‌ها و بقیه وانت‌های که در حمل و نقل برون شهری فعالیت می‌کنند، بر عهده سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است، اظهار داشت: این سازمان به عنوان متولی حمل و نقل برون شهری طبق قانون وظیفه دارد این دسته از وانت بارها را انتظام بخشی و ساماندهی کند.

وی گفت: این در حالی است که مسئولیت ساماندهی وانت بارهای فعال در داخل شهرها بر عهده وزارت کشور (سازمان همیاری شهرداری‌ها و دهیاری‌ها) و شهرداری هاست.

مدیر کل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در خصوص اینکه تشخیص درون شهری یا برون شهری بودن وانت بارها با چه کسی است؟ تصریح کرد: بر اساس ثبت نام و فعالیت وانت بارها تشخیص داده می‌شود این خودروها در درون یا برون شهرها فعالیت می‌کنند.

وی در زمینه تأمین سهمیه سوخت وانت بارها ادامه داد: سال گذشته کارگروهی در شرکت پخش فرآورده‌های نفتی متشکل از دستگاه‌های مختلف با مسئولیت خود شرکت پخش در این زمینه تشکیل شد؛ مسئولیت این کارگروه، تعیین سهمیه سوخت تخصیصی به ناوگان وانتی اعم از درون و برون شهری است.

به گفته دغاغله، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در همین راستا یک سری ضوابطی را برای ناوگان فعال در بخش برون شهری تعیین کرده که بر این اساس، دو روش برای ثبت نام وانت بارها در نظر گرفته شد که یکی ثبت نام حضوری و دیگری ثبت نام غیر حضوری بوده است.

وی یادآور شد: رانندگان در روش حضوری می‌بایست به مراکز مجاز صدور کارت هوشمند در استان‌های مختلف یا اداره‌های راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مراجعه و برای وانت و شخص راننده ثبت نام انجام دهند.

مدیر کل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: در روش غیر حضوری هم رانندگان می‌بایست به سامانه تعبیه شده در سایت سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مراجعه و برای فعالیت در بخش برون شهری ثبت نام می‌کردند.

وی افزود: بعد از ثبت نام، هم ناوگان و هم شخص راننده کارت هوشمند وانت دریافت و در ضمن برای تردد در سطح جاده‌های برون شهری ناوگان باید سند حمل بار (بارنامه) به همراه داشته باشد.

دغاغله اظهار داشت: این اسناد در پایان هر ماه در سامانه تجمیع و مقدار پیمایش هر وانت مشخص می‌شود و مطابق پیمایش صورت گرفته اعتبار سوخت به مالکان وانت بار تخصیص پیدا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: این ثبت نام‌ها، بهمن ماه سال گذشته انجام شد و از اسفند و فروردین از سوی دارندگان وانت بارهایی که ثبت نام کرده و بار نامه گرفته بودند، مشخصات تعداد ۱۱۸ هزار دستگاه وانت همراه با میزان پیمایش انجام شده از سوی این خودروها، طی نامه‌ای به شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ارسال شد.

مدیر کل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تصریح کرد: شرکت پخش فرآورده‌های نفتی پس از صحت سنجی مستندات و میزان پیمایش صورت گرفته اعتبار سوخت وانت بارها را شارژ کرد.

وی بیان داشت: همچنین در اردیبهشت ماه سال جاری هم بر همین روال و بر اساس بارنامه و مقدار پیمایش و مسافتی که وانت‌های برون شهری طی می‌کنند، اعتبار سوخت هر ماشین در کارت سوخت دارندگان وانت بار شارژ می‌شود.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید