153 محصول کشاورزی زیرپوشش بیمه است | اتاق خبر
کد خبر: 308906
تاریخ انتشار: 23 دی 1394 - 15:40
قائم مقام صندوق بیمه محصولات کشاورزی گفت: اکنون 153 نوع محصول کشاورزی در کشور زیر پوشش بیمه قرار دارد.

اتاق خبر: محمدابراهیم حسن نژاد روز چهارشنبه در گردهمایی مدیران کل عشایر کشور در چابهار اظهار کرد: در کشور ما محصولات زراعی، دام و طیور با مخاطرات زیادی روبرو هستند و مالکان سالانه ضرر و زیان زیادی را از ناحیه حوادث متحمل می شوند.
بنا بر این گزارش به نقل از ایرنا؛ وی گفت: خشکسالی، ریزگردها، طوفان، سیل، سرما و گرما خسارات زیادی را به کشاورزان و دامداران کشور وارد می کند.
قائم مقام صندوق بیمه محصولات کشاورزی با بیان اینکه محصولات کشاورزی در ایران در مقابل 204 خطر بیمه می شود، افزود: هنوز بسیاری از خطرات احتمالی، محصولات کشاورزی ما را تهدید می کند.
حسن نژاد خاطرنشان کرد: بیمه متکی به دولت است و حمایت های جدی از کشاورزان و دامداران به عمل می آورد.
وی بیان کرد: بیمه خدمات زیادی به عشایر کشور ارائه می دهد که بیمه دام از آن جمله است و به ازای تلف شدن هر راس گوسفند، یک میلیون و 800 هزار تا 4.5 میلیون ریال غرامت به خسارت دیده پرداخت می شود.
وی گفت: دام های عشایر در مقابل بروز 24 خطر بیمه می شوند که در صورت مواجهه با هر یک از این خطرات، به آنان خسارت پرداخت می شود.
وی ادامه داد: براساس اعلام بانک جهانی، ایران یکی از 10 کشور نخست جهان از نظر فراوانی و تنوع حوادث و بحران های طبیعی است.
قائم مقام صندوق بیمه محصولات کشاورزی تصریح کرد: براساس آمارها سالانه بیش از 9 میلیون واحد دامی و هشت میلیون قطعه طیور در کشور بیمه می شود.
وی از اقشار مختلف، بویژه کشاورزان، دامداران و عشایر خواست دام و محصول خود را به موقع بیمه کنند تا در صورت وقوع حوادث، متضرر نشوند.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید