واردات موز محدود شد | اتاق خبر
کد خبر: 310148
تاریخ انتشار: 29 دی 1394 - 01:50
سازمان توسعه تجارت در نامه‌ای به گمرک کشور اعلام کرد: واردات میوه موز از طریق تمامی گمرکات و مبادی ورودی استان سیستان و بلوچستان به استثنای گمرک میرجاوه ممنوع است.

اتاق خبر: سازمان توسعه تجارت در نامه‌ای به گمرک کشور اعلام کرد: واردات میوه موز از طریق تمامی گمرکات و مبادی ورودی استان سیستان و بلوچستان به استثنای گمرک میرجاوه ممنوع است.

بنا بر این گزارش به نقل از ایلنا، سازمان توسعه تجارت ایران در نامه‌ای به گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که واردات موز از طریق تمامی گمرکات و مبادی ورودی استان سیستان و بلوچستان به استثناء گمرک میرجاوه ممنوع است. این تصمیم به دلیل مخاطرات بالای احتمال ورود بیماری خطرناک و قرنطینه‌ای پانامای موز گرفته شده است.

در نامه سازمان توسعه تجارت به گمرک آمده است: با توجه به اعلام وزارت جهادکشاورزی، مبنی بر انتشار بیماری خطرناک و قرنطینه‌ای پانامای موز در برخی کشورها و مخاطرات بالای احتمال ورود این بیماری به کشور و تهدید موزکاری‌های استان سیستان و بلوچستان و به استناد آیین نامه اجرایی قانون حفظ نباتات، واردات میوه موز از طریق تمامی گمرکات و مبادی ورودی استان سیستان و بلوچستان به استثناء گمرک میرجاوه ممنوع است.

همچنین واردات تمامی اندام‌های رویشی موز اعم از نهال و پاجوش به کشور تا اطلاع ثانوی و بررسی‌های تکمیلی ممنوع شده است.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید