افزایش رشد جهانی تولید پیتزاهای بدون گلوتن | اتاق خبر
کد خبر: 321125
تاریخ انتشار: 6 اسفند 1394 - 20:51
تحقیقات جدید شان می دهد که همراستا با نیاز مصرف کنندگان، میزان پیتزاهایی که ادعا می شود بدون گلوتن هستند از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ در سطح جهانی با افزایش ۵۸ درصدی رو به رو بوده است.

اتاق خبر- تحقیقات جدید شان می دهد که همراستا با نیاز مصرف کنندگان، میزان پیتزاهایی که ادعا می شود بدون گلوتن هستند از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۵ در سطح جهانی با افزایش ۵۸ درصدی رو به رو بوده است.

علاوه بر این تعداد پیتزاهای حاوی آرد برنج به عنوان جایگزینی برای گندم از ۷۸ درصد در سال ۲۰۱۴ به ۹۰ درصد در سال ۲۰۱۵ رسیده است. افزایش تعداد پیتزاهای بدون گلوتن نتیجه رشد روز افزون تقاضا برای جایگزین های گندم می باشد. برای مثال، ۳۲ درصد از مصرف کنندگان در فرانسه، ۲۸ درصد در لهستان، ۴۴ درصد در ایتالیا، ۲۲ درصد در آلمان و بیش از نیمی از مصرف کنندگان اسپانیایی (۵۱ درصد) عنوان داشته اند که علاقه مند هستند تا انواع متنوع تر از پیتزاهای بدون گلوتن را تجربه کنند. علی رغم این افزایش علاقه، تنها ۲ درصد از فرانسوی ها، ۳ درصد آلمانی ها، ۳ درصد لهستانی ها، ۵ درصد از اسپانیایی ها و ۸ درصد از مردم ایتالیا در سال ۲۰۱۵، پیتزاهای بدون گلوتن را خریداری نموده اند. آقای الکس بکات تحلیل گر غذایی موسسه Mint عنوان داشته که رژیم غذایی بدون گلوتن در کشورهای غربی علی الخصوص در بین نسل جوان تر، بسیار مورد توجه قرار گرفته و به تبع آن مصرف کنندگان تمایل بیشتری به خرید پیتزاهای بدون گلوتن نیز داشته اند. با این حال، تولید کنندگان باید کیفیت پیتزاهای بدون گلوتن خود را ارتقا داده و مصرف کنندگان را قانع کنند که طعم و بافت پیتزاهای بدون گلوتن مشابه پیتزاهای معمول می باشد. محققین این موسسه عنوان داشته اند که بعد از پیتزاهای بدون گلوتن، تولید کنندگان به افزایش تولید پیتزاهای بدون لاکتوز خواهند پرداخت. ۴۷ درصد از مصرف کنندگان اسپانیایی، ۳۹ درصد در ایتالیا، ۳۱ درصد در لهستان، ۳۰ درصد در فرانسه و ۲۰ درصد مصرف کنندگان در آلمان نیز نسبت به پیتزاهای بدون لاکتوز نیز ابراز علاقه نموده اند.

منبع: فود کلینیک 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید